Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a humán tárgyaknak a...

Mi a humán tárgyaknak a "know-how"-ja vagy "How-to"-ja?

Figyelt kérdés

Alapvetően reálos beállítottságú vagyok, de valamilyen szintem érzem a humán dolgok létjogosultságát is. 9. osztály óta érzem magamon, hogy a humán tárgyaknak úgy szólván nem vagyok képes elcsípni a lényegét. Az életrajzok között néha látok párhuzamokat vagy közös jellemzőket, de mondjuk töriből egy picit olyan össze-vissza katyvasz az egész. Idén fogok érettségizni és szeretném a magyart meg a törit is ésszel tanulni és nem csak szárazon úgymond bemagolni.

Milyen szempontokat kövessek egy életrajz tanulásánál? Történelemből milyen dolgokat célszerű sorra venni, hogy logikusabban összeálljanak a dolgok a végén? Vagy hogyan tudnám egy műnek a tartalmát logikusabban visszaadni az elolvasása után? Vagy egy verselemzésnél milyen sémát kell követni? (Tudom, hogy keletkezési körülmény és társai, de valamivel részletesebben ha ki tudnátok fejteni megköszönném.)



2015. szept. 10. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem értem a gondodat, fogod és bemagolod amit kell.
2015. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném elérni, hogy a törit meg a magyart is ésszel tudjam tanulni és képes legyek benne sémákat, dolgokat felfedezni, amely esetleg egy más megközelítésben logikusan "újrahasznosítható".
2015. szept. 10. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:

töri pl. van egy harc m kell hozzá, min múlik a győzelem ,miylen következményei vannak az országra nézve, min múlik egy csata... a töri konkrétan ok okozat szóval annyira nem magolós ha megérted.

a magyar ugyanez vki élt írt ,tanult vhol, vmit csinált ,elítélték, vagy szerették stb kb. ilyen sablon szerint kell tanulni.

2015. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A te bajod az, hogy azt hiszed minden között an logikai kapocs... hát sajnos nincs.


A történelmi események gyakran a leg logikátlanabb elrendezésben vannak,


Egy irodalmi mű minél logikátlanabb annál 'jobb' szokott lenni, persze ezt ne szó-szerint vedd.


Ez sajnos nem matek, itt nincsenek kapcsolatok.


Sok sikert az érettségihez, nem lesz olyan nehéz, mint hiszed, üdv: tavaly végzett :)

2015. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát azért a történelemben igenis van logika. nem hiába van egy ok -okozati összefüggéseket pontozó szempont is érettségin.
2015. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
persze egy témán belül, de az is gyakran tele van kivétellel ami a logikát megbontja, valamint két anyag között nagyon kis kapocs szokott lenni
2015. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
összefüggésekben értem, nem véletlen h a történelem ismétli önmagát, de ahhoz rendszerként kell nézni.
2015. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EVA800 ***** válasza:
Nyelvészet tiszta logika
2022. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!