Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány cmm henger a max amit...

Tamás2000112 kérdése:

Hány cmm henger a max amit felrakhatok a simsonra?

Figyelt kérdés
ami nem álitja be a főtengelyt és mekkorát lehet rá kapni?70 köbcentiseket néztem de ennél van nagyobb?
2015. szept. 11. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Léteznek 90, meg 100 köbcentire átalakított hengerek (ezekbe perselyt cserélnek, mert a gyárit nem lehet ekkorára felfúrni). Ezek általában 70-eshez való főtengellyel elmennek. Nyilván a csapágyazást is cserélni kell (mélyhornyú golyósról hengergörgősre). Meg persze nagyobb karbi is kell hozzá.
2015. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És ekkora hengerekkel hogyan oldódik meg a hűtés? Mert ideig-óráig oké hogy nincs gáz, de ha egy kicsit melegebb az idő, vagy szélárnyékban megy a szimó akkor igazán csak felmelegszik a kicsike, oly annyira, hogy egy bizonyos hőfokot mikor elér, akkor le is áll vagy csak érezhetően elfogy az erő belőle. Szóval az ilyen überfas*za hengerek felrakása előtt el kell gondolkodni hogy van e értelme a 90-es meg 100-as hengernek (esetenként már a 70-es is túlmelegszik), hogy aztán pár hét alatt nullán van a kecske, persze a másik dolog meg hogy erősebb is lesz, az a finom váz pedig nemigen képes a nagyobb teljesítményt elviselni, a modern dobfékekről már nem is beszélve.
2015. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amúgy a köbcenti rövidítése nem cmm, hanem cc vagy ccm
2015. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem 90/6-os henger van a kicsikén, igaz átépített, erősített vázzal. léteznek 130ccm-es big bore hengerek is..

a hűtést meg vagy vízhűtéssel, vagy nagyobb bordákat hegesztenek rá, vagy esetleg szélterelőkkel

2015. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én akkorát akarok rá tenni hogy a motoron ne keljen alakítani akkorát akarok amin csak a csapágyat kell kicserélni + henger alkatrészei de nem akarok maratni meg ilyenek
2015. szept. 13. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
maratás nélkül csak 60-as hengerig mehet rá
2015. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de mi lesz ha 70cmm rakok rá?
2015. szept. 14. 07:51
 8/10 anonim ***** válasza:
semmi változás nem lessz, mert hiába raksz rá nagyobb hengert, sok más tényező van, amit módosítani kellene, hogy a kivánt "erősödést" elérd.
2015. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de nem fog beálni a főtengely stb...?
2015. szept. 14. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen minőségű a főtengelyed és mit bír. Nekem az Aprilia-n most 160-as Polini szett van de gyári 125-ös Rotax főtengellyel, 8400 km van benne és tartósan 10 000 rpm felett pörög, eddig nem állt be, nem is fog valószínüleg, bár ez a Rotax főtengely 91 000 ft. Ezt most csak úgy érdekességként leírta. Tehát nagyban függ az anyagminőségtől hogy mi mit bír, de én szerintem felesleges ezt a turbósimson dolgot csinálnod, veszel egy 50-es sport Aprilia-t és alapból tudja azt amit a simson a 70-es hengerrel meg a többi fas*zom alkatrésszel se fogja, ha meg kicsit megpiszkálod az Aprilia-t akkor toronymagasan lövi, legalábbis én nem buzerolnám mert nincs értelme.
2015. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!