Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit ettek az emberek régen a...

Mit ettek az emberek régen a moziban?

Figyelt kérdés
Gondolom pattogatott kukorica volt már akkor is a szokás de azon kívül volt valami jellegzetes édesség vagy rágcsálni való például itt magyar országon? Akkora gondolok mikor még csak fekete fehér filmek mentek vagy valamivel utána.

2015. szept. 17. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Zizit. Aminek zörgött-börgött a zacskója:D:D

[link]

2015. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
perecet!
2015. szept. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy semmit. Én emékszem az első mozilátogatásomra ami kb 35 éve volt és tuti nem ettünk semmit.
2015. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tizenéves kor felett már semmit. Akkor még az emberek filmet nézni jártak mozgóképszínházba, nem táplálkozni.

Egyes mozik hátsó soraiban némi csókolózás is elő-előfordult.

Az én gyermekkoromban a rizs fordult elő, de nem étkezési céllal, hanem köpő csöveztünk vele. Azaz szétszerelt töltőceruzába dugtuk, s az előttünk ülő nyakát céloztuk meg vele.

Perec volt, mint írták, de azt sem majszoltuk egész idő alatt. Büfé nem is nagyon volt a mozikban. Apró csokikat lehetett kapni, szendvicseket, bambit, utast. Ezeket viszont nem vittük be, hanem az előtérben megettük.

2015. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A zizi jutott nekem is eszembe, mert az egyik leg régibb édesség ami olyan rágcsálni való is de arra nem gondoltam hogy tényleg olyan mozis kaja volt XD

A perec meg se fordult a fejemben, de tényleg.


Suliban még elmegy a köpőcsövezés, na de moziban.... Ejnye Ejnye. Nem tudom melyikért kevernék le nagyobb pofont, a szándékos szék rugdosásért vagy ezért.

2015. szept. 17. 23:55
 6/10 anonim ***** válasza:

"köpőcsöveztünk vele. Azaz szétszerelt töltőceruzába dugtuk, "

Jaj, de rosszak vagytok,! Azonnal írd be a rossz pontot négyeske.

A tanító nénid.

2015. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tanító néni kérem, tessék visszabújni a kriptába. Ez a 60-as évek első fele.

Ha jobban meggondolom, az össze válaszom off, hiszen ekkor már sok színes film ment a mozikban.

A kezdetektől a háborúig nem nagyon ettek a moziban semmit az emberek, még perecet sem. Leginkább a cselédség, a munkások szórakozása volt a mozi.

2015. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-esből kihagytam: a nem evés és a társadalmi pozíció között nincs oki összefüggés, inkább csak érdekességként írtam.
2015. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szotyoláztak. Film végén bokáig gázoltunk a napraforgóhéjban. De a mozis nem bánta, azt mondta, mire össszesöpri, olyan szépen felcsiszolja a padlót, mintha lakkozva lenne.
2015. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Aszfaltgyökér válasza:
A tahók régen is zabálni jártak a moziba és nem filmet nézni! A sok csámcsogó gyökér miatt nem járok moziba és jól elvagyok így!
2015. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!