Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan munka amit csak...

Létezik olyan munka amit csak férfiak vagy nők végezhetnek?

Figyelt kérdés
most nyilván nem örömlányra gondoltam hanem valami rendesre...

2015. szept. 17. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk pl. agysebész vagy pilóta csak férfiak vagy nők lehetnek, állatok vagy növények nem.
2015. szept. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Férfi munka, amihez izom kell, pl favágó, vagy útépítő, hentes.


Női munka, passz. Nem jut eszembe semmi, amit egy férfi ne tudna megcsinálni és a nő, meg igen.


Vannak persze inkább nőies munkák, de az sem kizárólagos, lakberendező, óvónő, nővérke, varrónő, pénztáros, kozmetikus, pedikűrös, légiutaskísérő.

2015. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Örömfiúk is vannak. Ezek mind heterók: www.rosszlanyok.hu/hetero


A jogszabály szerint nem lehetnek a magyar nők hivatásos tűzoltók, olvasztárok, bányászok, és nem dolgozhatnak légkalapáccsal sem. Nem tilos, de nem is ajánlják nekik a mozdonyvezetést sem.


[link]

2015. szept. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: nem az volt a kérdés, hogy mi gyakori és ritka, hanem van-e olyan, amit jogszabály szabályoz.
2015. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2012-ig csak férfiak lehettek mozdonyvezetők


[link]

2015. szept. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

TEK-ben sem lehetnek nők ha jól tudom.

Igazi tűzoltót sem láttam még aki nő lenne, esetleg papírozgat.

Vadászpilóta is ha jól tudom csak férfi lehet, meg ugye a kemény fizikai munkákra nem szívesen alkalmaznak nőket és nem is elterjedt pl.: kőműves. Festőt se láttam még nőt, de pl hentest igen.


Nőknél hááát. Nincs megszabva hogy csak ő lehet, de pl körmös, óvodai alkalmazott, bébiszitter is nagyrészt nőkből áll.

2015. szept. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 50-es években az egyejogúság jegyében nők is ültek traktorokon. Aztán nagyon sokan fogyatékos gyereket szültek. Akkor jöttek rá, hogy egyejogúság ide vagy oda, nem lehet minden munkát mindenkire rásózni!

Szóval igenis vannak a munkákban megkülönböztetések és ez nem mindig rossz!

2015. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!