Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkáltatóm felszerelhet a...

Orfeus kérdése:

A munkáltatóm felszerelhet a gépembe olyan kamerákat a gépekbe, amiket élőben, közvetítik az adást, anélkül hogy aláírtam volna akármilyen beleegyezési nyilatkozatot? Többi lent!

Figyelt kérdés

Felszereltek a gépeinkbe olyan kamerákat, amiket applikáción keresztül néznek, hogy áll e a gép. Ha kimegyek szünetre mindjárt hívnak hogy miért áll a gép. A kérdésem az hogy nem sért emberi jogokat hogy élőben nézhet engem? Biztonsági kamerák vannak eleve, de még ezeket is beletették hogy mindent tudjanak figyelni.


Az alap ok az volt, hogy műszaki kisegítés könnyebb ha a mérnök kamerán nézi mi lehet a rossz, ennek ellenére teljesen más célt szolgálnak a kamerák, habár ezt tudtuk előre...?


Szóval ha nem írtam alá hogy beleegyezek hogy akár otthonról nézzen élőben stb, akkor ez teljesen korrekt, és megteheti a munkáltató? Nem multiról van szó, egy kisebb gyártó cég.


Ha esetleg nem teheti meg, milyen úton tudok tudom érvényesíteni a jogaimat?



2015. szept. 23. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Saját gépébe azt rak bele amit akar. Saját biztonsági célra nyugodtan ellenőrizhet, és nem kell írásos engedély. Csak abban az esetben kell, ha a felvételhez mások is hozzáférhetnek.
2015. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy más? Igazából mindenki hozzáfér aki vezető beosztásba van, vagy az nem számít aki a cégnél dolgozik?
2015. szept. 23. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk én mint vadidegen hozzáférhetek? Vagy a szomszéd Jóska?

Azt, hogy cégen belül hozzáférnek az nem számít, hiszen "házon belül" marad.

2015. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez mekkora hülyeség :D Veszi mit csinálok, lementi, és akkor azt csinál vele amit akar? Az a durva hogy mikrofon is van bennük, kérdés az hogy az mire kell? Most anyázom a főnököt azt holnap nem kell jönni vagy mi? Vicc amit a vállalkozók képzelnek magukról egyébként.
2015. szept. 23. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!