Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a kén hatása a szervezetre?

Stewartnagybácsi kérdése:

Mi a kén hatása a szervezetre?

Figyelt kérdés
Fontos lenne. Válaszokat előre is köszönöm.

2015. szept. 26. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

milyen jelentőséggel bír a kén a szervezet számára?.


A kén esszenciális aminosavak alkotórésze ennek eredményeként a kén mindenhol jelen van ahol a fehérjékben komplett az aminosav összetétel. Más szóval az egész testben megtalálható. Fontos összetevője kollagénnek amely például az izmokban, ízületekben, porcokban, inakban, szalagokban fordul elő. Összetart, erőt és rugalmasságot kölcsönöz a keratinnak, amely a szaruképleteket (bőr haj köröm)felépítő fehérje, és az elasztinnak amely a rostok inak és szalagok proteinjének fontos alkotórésze. Részt vesz a sejtfalak rugalmasságának és áteresztő képességének helyreállításában evvel növeli a toxinok ki-, és a tápanyagok beáramlását a sejtekbe. Ennek következtében az ízületekben és az izmokban felgyülemlő salakanyagok mennyiségét csökkentve enyhíti a gyulladásos folyamatokat.A kollagén és a keratin megfelelő mennyisége esetén a haj erős csillogó, a bőr megjelenése élénk ragyogó és rugalmas , a körmök erősek és egészségese lesznek.Ezeken kívűl még néhány kénfüggő vegyület a szervezetünkben az inzulin, a glükozamin és végül a glutation, amely egy létfontosságú antioxidáns és szabad gyök semlegesítő.A kén évszázados történetében éppúgy szerepel az a felismerés hogy a kén-tartalmú fürdők javítják az arthritiszes panaszokat, és az is ,hogy a “szépség ásványának” nevezik A természetes hatású kénfürdőt széles körben alkalmazzák, ugyanúgy a gyulladásos-reumás elváltozásokban, mint a mozgásrendszer működési és degeneratív megbetegedéseiben is. Tanulmányok szerint a sorozatos, gyakori természetes vízösszetételű kénfürdők alkalmazásakor a gyulladásos és degenerativ ízületi megbetegedéseknél kimutatható a kedvező, gyógyító hatás. (Brückle 1995, Schick és munkatársai 1995).


A testünkben levő kén kb. fele koncentrálódik az izomban a bőrben és a csontokban.A súlyos kénhiány néhány jellegzetes tünete:lassú sebgyógyulás, hegesedés, töredező haj és körmök, gasztro-intesztinális problémák, allergiák, izületi gyulladás, pattanások, alacsony fájdalomküszöb, memóriazavarok


Alapvetően a helyesen táplálkozó embernek nem lehetne kénhiánya. A kén szerves formában mint MSM (metil-szulfonil-metán) fordul elő a növényekben illetve az állati eredetű élelmiszerekben mint a fehérjék alkotórésze. A friss zöldségek, főleg a brokkoli, káposzta, hagyma, fokhagyma (a jellegzetesen kellemetlen szagú zöldségek )gazdagok MSM-ben.MSM forrás még a búzafű, a tengeri moszatok, algák, tojás, tej.Az élelmiszerek tartósítása ,feldolgozása ,sütése -főzése azonban nagymértékben csökkenti azok szerves kéntartalmát.


És végül néhány jellegzetes tünet ,amelyek esetén érdemes kipróbálni a szerves kénnek a szervezetre gyakorolt jótékony hatását:kopásos és megerőltetéses jellegű ízületi fájdalmak, sportsérülések, izomláz, töredező haj, körmök ,gyomorsavtúltengés, a nyálkahártyák gyulladása, aknés gyulladt bőr, ekcéma, napégés, nehezen hegesedéssel gyógyuló sebek, vagy ha csak jobban terhelhető ízületeket szeretnénk, illetve puhább, élettel teli bőrt hajat ,és szép egészséges körmöket.

2015. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!