Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Telefonon keresztül átverték...

Telefonon keresztül átverték egy ismerősömet, rejtett számon. Ki lehet ezt valahogy nyomozni, hogy ki tette?

Figyelt kérdés

Az ismerősömnek beetette, hogy nyer 1 milliót a T-mobiltól (mivel kihúzták egy sorsoláson a számát) ha vesz 10 000 ft értékű domino kártyát. Sajnos vett és be is diktálta a számot. Lehet még valamit tenni??



/Légyszi csak kúltúráltan, és ne olyanokat írjatok, hogy húú de hülye az aki ezt beveszi. Köszi/


2008. szept. 9. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelentse fel, és kinyomozzák. Mást nem lehet csinálni.

A kártya száma még megvan? Akkor lehet tudni, hogy melyik telefonra töltötték fel: azon el lehet indulni.


Kb. 1% esélyt adok neki, hogy megtalálják.

Legközelebb pedig az agyának ne csak a vegetatív részét használja.

2008. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Régebben olvastam, hogy a rendőrség vizsgált ilyen ügyet és meg is találták a tettes(eket). Próba szerencse, jelentsétek be a rendőrségen, és ha többen is jelzik akkor elkezdenek vizsgálódni (talán). A szolgáltatónál is be lehet jelenteni hátha ők meg hivatalból tesznek feljelentést, de arra ne számítsatok, hogy a pénzt visszaadják. Az már bukta, más zsebében landolt, vége.
2008. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
20.000 Ft a szabálysértési eljárás felső határa. Addig nem történik bűncselekmény, a rendőrség nem nyomoz... Amennyiben az üzletszerűséget és a többszöri alkalmat lehet bizonyítani, akkor van rá esély. Mivel ez már elég közismert dolog, így mindenképp tegyen egy bejelentést az ismerősöd, hátha van már más sértett is, és akkor már "van miért" dolgozni az ügyön.
2008. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ez az én sztorim, én ugyan nem buktam rajta semmit, mégis tanulságos a dolog...


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__25642-mie..

2008. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy újságíróval is eljátszották valamikor.

Ő pedig megvette a kártyát, de a számát nem diktálta be nekik. Elgondolkodott előtte, hogy mi történne, ha elárulná a számot...

Viszont utána megírta az esetet.

2008. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!