Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye Jézusról?

Kinek mi a véleménye Jézusról?

Figyelt kérdés
Szerintem Jézus valójában elmebeteg őrült volt! Koránt sem volt bűntelen, mint ahogyan hirdetik róla. Nem vitt végbe semmiféle csodát sem „működése” során. Nem volt Isten fia! És nem is támadt fel, miután meghalt!
2015. szept. 27. 03:38
 1/8 A kérdező kommentje:

A minap hallottam egy „példabeszédet”, ami szerint Jézus egy ízben tanitványai előtt valami ilyesfélet jelentett ki: Ha a kezed megbotránkoztat, vágd le azt a kezet! Ha a lábad megbotránkoztat, vágd le azt a lábat! Ha a szemed megbotránkoztat, vájd ki azt a szemet!


A példabeszéd előadója eme meglehetősen bizarr példabeszédre vonatkoztatva azt állította, hogy nem ért arámiul, vagyis nem tudja, az eredeti, arámi nyelvű Szentírás inkriminált szövege mit is tartalmaz pontosan, de az angol és német Biblia-fordításokban hasonló kitételeket talált. Továbbá azt is állította a példabeszéd mondó, hogy a Biblia szerint Jézus anank idején nem kommentálta azonnal az általam ide idézett, őrületes baromságokat, de az valószínű, hogy amennyiben a tanítványok valamelyike annak idején kérdőre vonta Jézust, akkor ő „felvilágosította” arról, mit is akart jelenteni az, amit mondott... Én ezt követően szóvá tettem, hogy van itt egy probléma, nevezetesen az, hogy NEM a kéz, vagy a láb, avagy esetleg a szem az, amit „büntetni” illik, ha „helyén nem valót” tesz, illetve lát, hanem az AGY az igazi „bűnös” (ha és amennyiben). Továbbá azt is tudomására hoztam, hogy ha valakitől ilyen eszement „kinyilatkoztatást” hallok, és az illető nem magyarázza meg AZONNAL, hogyan is kell érteni valójában a „metaforáit”, akkor én azt az illetőt ŐRÜLTNEK kell, hogy tekintsem!


Jézus Bibliai „cselekdetei” és „kinyilatkoztatásai” általában is végletes ellentmondásokkal terheltek! (Van, hogy egyetlen Biblia oldalon 3 — egymásnak szögesen ellentmondó — kitételek találhatóak tőle!...) A véleményem tehát az, hogy a Jézus-misztérium nem más, mint a történelem talán legkarizmatikusabb s egyben legszerencsétlenebb lúzerének lenyűgözően elképesztő – egyrészt teljességgel valószerűtlen, másrészt futóbolondokon is túltevően provokatív, ráadásul még homoszexuális attitűdöktől sem mentes, végeredményben tehát törvényszerűen személyes katasztrófába torkolló – megnyilvánulásait, cselekedeteit és minden bizonnyal konfabulált „csodatételeit”, majd drámai bukását egy grandiózusan hihetetlen történetbe foglaló glorifikálás.

2015. szept. 27. 03:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hazug embert előbb utolérik mint a sánta kutyát. Néhány hazugság a Bibliából: Például a Szűzanya. Ami ugyebár biológiai képtelenség, hisz egy anya nem lehet szűz. Ahogy olyan kivégzés után feltámadni sem lehet. Közvetlenül a természetes halál után az ember még újraéleszthető néhány percre. De amikor az elhunyt már szagot áraszt ahogy Lázár, az újraélesztés már lehetetlen.

Jézus idejében sok volt az ábrándozó szélhámos, sokan állították magukról hogy varázslók, gyógyítók, látnokok vagy hogy egyik isten fia. Persze a tömeg is bűnös, mert számukra a hazugság édesebb volt a tisztességes életnél:

[link]

Ha az emberi faj tisztességes lenne akkor mára minden vallás megszűnt volna, főleg egy olyan ami eretneknek bélyegzett és kínzott meg majd elégetett több ezer ártatlant, köztük tudósokat is. Vagy egyik pápa utasítására az emberek macskákat kínoztak meg és irtottak ki, aminek következtében kitört a pestisjárvány mert elszaporodtak a rágcsálók. A természet igazságos volt, megtizedelte a beteg agyú embereket akik irtották a macskákat egy szélhámos tanácsára.

Én azt mondom hogy tisztességes ember nem gyakorol semmiféle vallást. Ha meg valaki mégis meditálni akar, az nem képzel maga mellé nem létező isteneket.

2015. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy az agy a bűnös, nem a kéz vagy a láb, de a régi korok emberei nem tudták, hogy az agy ennyire "mindenható" a viselkedésben. Pl. azt hitték, hogy a szeretet a szívből ered, erre mindenki tud számos példát a szólásokból, kifejezésekből.

Az meg, hogy ellentmondásos a Biblia, az abból jön, hogy rengetegszer átírták a különböző korokban, az éppen aktuális vallási vezetők ízlése vagy politikai okok miatt. Hol itt húztak belőle, hol ott, aztán a görög és egyéb fordítások sem sikerültek mindig tökéletesre, és senki nem vette a fáradságot, hogy összeegyeztesse a részeket.

[link]


Az én véleményem szerint Jézus egy volt az akkoriban hemzsegő önjelölt próféták közül, akinek valamiért nagyon bejöttek a dolgok. Végül jobban, mint ahogy ő szerette volna, mert emiatt kivégezték.

Viszont a valós tényekből nagyon keveset tudunk, mert az egyház több alkalommal is megsemmisített minden fellelhető fennmaradt vallási tárgyú iratot és régi Biblia-változatot, kivéve az éppen aktuális Bibliát.

2015. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy igazat mondott-e?


Lehet, hogy Jézus hazudott, amikor azt mondta, hogy ő Isten. Talán tudta, hogy nem Isten, de szándékosan megtévesztette a hallgatóit, hogy tekintélyt adjon a tanításának. Kevesen vannak azok - ha vannak egyáltalán ilyenek - akik ezt az álláspontot képviselik. Még akik tagadják is istenségét, azok is elismerik, hogy kimagasló erkölcsi tanító volt. Csak azt nem veszik észre, hogy a két állítás ellentmondásban van. Jézus nehezen lehetne tiszteletreméltó erkölcsi tanító, ha szándékosan hazudott volna a tanításának a legfontosabb pontja kapcsán – azzal kapcsolatban, hogy kicsoda ő.


Egy másik lehetőség, hogy Jézus őszinte volt, de becsapta saját magát is. Ma is van egy kifejezés, amit azokra használunk, akik Istennek képzelik magukat: azt mondjuk rájuk, hogy „elmebeteg”. De ahogy Jézus életét nézzük, nem találunk olyan kiegyensúlyozatlanságra vagy más elváltozásra utaló bizonyítékot, amit egy őrültnél látunk. Épp ellenkezőleg: Jézus még nagy nyomás alatt is meg tudta őrizni hidegvérét.


Egy harmadik alternatíva, hogy Jézus lelkes követői olyan szavakat adtak a szájába, amiket ő is döbbenten hallgatott volna, és ha visszatérne, azonnal elkergetné őket. A modern régészet azonban alaposan rácáfol erre az elméletre. Jézus négy életrajzának megírásakor még sok olyan ember életben volt, akik látta, hallotta és követte Jézust. Az evangéliumi beszámolók olyan tényeket és leírásokat tartalmaznak, amiket Jézus szemtanúi erősítettek meg. Máté, Márk, Lukács és János evangéliuma éppen a korai keletkezése miatt bírt olyan széles körű ismertséggel és hatással, szemben a kitalációkon alapuló gnosztikus evangéliumokkal, amik évszázadokkal később jelentek meg.


Jézus nem volt hazug vagy elmebeteg. A személye nem a történelmi valóságtól elszakad kitaláció. Az egyetlen fennmaradó lehetőség, hogy Jézus igazat mondott, amikor azt állította, hogy ő Isten.

2015. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is pontosan így gondolom
2015. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De mégis, HOGY gondolod? Ergo: kinek válaszoltál tulajdonképpen akként, hogy TE IS így gondolod... És főként: MIT gondolsz „így”?…
2015. szept. 28. 01:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Először is kell kiábrándítanom azokat, akik itt „jó” és/vagy „rossz” pontokat várnak tőlem… Én itt senkit sem fogok, sem fel-, sem lepontozni! Engem ez a része a dolognak hidegen hagy! Engem csak a válaszok érdekelnek, minden egyéb — gyakorikérdéses — „sajátosság” a számomra érdektelen!


Nos, tehát.


Az persze, lehet, hogy az ókor embere (ahogyan a 3-as válaszoló utal rá) tudományos szinten még nem volt tisztában azzal, hogy az elme — a tudatos ész — az agykoponyában „lakik”, azonban az „elme” kifejezés — és nagyrészt mindaz, amit ez a kifejezés A MAI ÉRTELMÉBEN IS magában foglal — már ölég rég óta (sztem, legalább 5-6 ezer éve) ismert a kultúrnépek körében. Így ismert volt már az ó-egyiptomiaknál, óperzsáknál, ógörögöknél, a zsidóknál és a rómaiaknál, sőt, az ó-indeknél (a mai hinduk őseinél, például a bráhmaná [a hindu papság] szanszkrit nyelvű szóhasználatában), és az ős-kínaiak filozófusai előtt is. Azt akarom ezzel mondani, hogy az ókor embere széles általánosságban IGENIS TUDATÁBAN VOLT annak, hogy az agy (másként az elme) a „diktátor” a kezünk, lábunk, vagy akár a szemünk fölött!... (Legfeljebb nem tudta, csak sejtette, hogy hol „lakik”, és még hozzá képzelte, hogy az elmét egy felettes „istenség” — vagy épp’ egy démon — is irányíthatja…) Erről ennyit.


Másfelől — és itt már áttérek a 4-es válaszolóra —, jellegzetes hitvédői logika, hogy azért tartják kizártnak, hogy Jézus őrült lett volna, mert a mintegy 3 éves prófétai „működésében” bizonyos következetesen tudatos jellembéli és szellemi irányultság figyelhető meg.

Nagyon gyönge érv...

A következő a helyzet: attól, mert egy személy látszólag következetes és tudatos, vagyis képes következetesen gondolkodni, és tudatosan cselekedni, attól még lehet őrült! Mindjárt itt van plédul Megalosz Alexandrosz (másként: makedóniai Nagy Sándor) esete. Ő Jézus idejénél jó 300 évvel korábban élt. Bizonyára igen sokan megbotránkoznának az állításomon, de Ő IS őrült volt! Az kellett, hogy legyen, ha úgy gondolta, 46 ezer emberrel képes lehet meghódítani a perzsa birodalmat, vagy akár csak egyetlen, komolyabb ütközetben is megverni III. Dareiosz seregét! És lám, mi történt? Az irányítása alatt küzdő görög-makedón seregnek olyan jelentőségű csatákban — Isszosz, Gaugaméla — sikerült elsöprő erejű győzelmeket aratnia a mindkét csatatéren min. 80 ezer főnyi élőerőt felvonultató perzsák felett, amilyen méretű és amekkora embertömeget mozgató csatákra még további 900 évig nem került sor az emberi történelemben! Márpedig EGSZERŰEN LEHETETLEN VOLT, HOGY AKÁR CSAK EGYSZER IS GYŐZHESSEN! Neki azonban mégis tucatnyiszor sikerült! Nagy Sándor mégis egyértelműen őrült volt – de legalább is őrülten vakmerő…

Kérdés: képes volt-e Nagy Sándor következetesen gondolkodni és tudatosan cselekedni? A válasz: igen, képes volt. Hiszen csak egy következetes és tudatos elméjű ember képes egy egész hadjáratot megszervezni és levezényelni. De őrült volt mégis? Erre is igen a válasz, amit néhány mondattal előbb igazoltam is. Hiszen, ha hétköznapi értelemben normális lett volna, ESZE ÁGÁBAN SEM LETT VOLNA MEGGYŐZNI A GÖRÖGÖKET A PERZSA BIRODALOM LEGYŐZHETŐSÉGÉRŐL, MAJD MINDÖSSZE 46 EZRES SEREGET TOBOROZTATNI ÁLTALUK, AZTÁN A HELLÉSZPONTOSZON ÁTKELNI VELÜK ÁZSIÁBA, MAJD A GRANIKOSZ FOLYÓN ÁTKELNI, HOGY A TÚLOLDALON — MINDJÁRT A HADJÁRAT LEGELEJÉN — A BESSZOSZ VEZETTE, NEM CSEKÉLY LÉTSZÁMÚ PERZSA SEREGBE ÜTKÖZZÖN, AMELY SEREG PILLANATOKON BELÜL HAZAVÁGHATTA VOLNA — KÉPLETESEN ÉS VALÓSÁGOSAN IS!


Aztán ott van Gauthama Sziddhártha Buddha, aki még Nagy Sándornál is jó 200 évvel korábban élt. Mi, ha nem őrült ember, aki hercegként — szó szerint hercegként — él maharadzsa apja udvarában, és élvezi az uralkodói ház minden kellemetes örömét — az udvari szakács mesterműveitől a mérhetetlen gazdgság és cselekvésszabadság minden elképzelhető lehetőségein keresztül a háremhölgyek kegyeinek élvezetéig bezárólag —, szóval élhetne, mint Marci Hevesen, aztán egy napon leslattyog a palotából az alanti városba, ahol szembesül a felfoghatatlan nyomorral és szenvedések garmadájával, és akkor — egyik pillanatról a másikra — valami megmozdul a lelkében és elméjében, és hirtelen felindulásból úgy dönt: MINDEZT FELADJA! Feladja, vagyis leveti méregdrága öltözékét (csak az ágyékkötőjét tartja meg), és elvonul a dzsungel szélére, hogy a továbbiakban ott elmélkedjen — szinte étlen-szomjan — a világról, emberről, életről, és mindezek összefüggéseiről!...


Egy a lényeg: Jézus is őrült volt! Hiszen csak egy őrült képes minden előzetes vacakolás nélkül oda lépni egy tó (a Genezáreti tó) partján sürgölődő — éppen halászni készülő — emberekhez, és flegmán odaszólni egyikükhöz, hogy asszongya: Te velem jössz, és mostantól az lesz a dolgod, hogy emberhalász légy.

Ha manapság tenne valaki ilyesmit (sztem akkoriban is így történt…), hát úgy elküldenék a búsba, hogy még a nyelvét is lenyelné! (De lagalább is lebu.iznák…)


Jézus nem volt tehát hazug, mindössze MINDEN KÉPZELETET FELÜLMÚLÓAN KÖZVETLEN SZEMÉLYISÉGŰ — már az őrültségig menően közvetlen stílusú — FILANTRÓP (emberbarát) VOLT! És őrültségig menően MÁNIÁKUS KÉPZELGŐ is volt! Az ilyen emberek többnyire képesek összeszedett, logikus gondolkodásra és cselekvésre, azonban akkor lepleződnek le, amikor — amint azt a kérdésem magyarázataként le is írtam — váratlanul valami olyasmit mondanak, vagy tesznek, ami egyértelműen ésszerűtlen és habókos… (Pláne, ha nem is adnak rá azonnali magyarázatot, amint arra is utaltam itt.)

2015. szept. 28. 02:10
 8/8 anonim ***** válasza:
bocs a késésért veled értek egyet kérdező
2015. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!