Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy alig értem...

Hogy lehet az hogy alig értem az angol beszédet és mégis 60%-os szintfelmérőt írtam?

Figyelt kérdés
Vagyis én azt hidtem hogy alig tudok valamit angolból.De megírtam a szintfelmérőt ami szerint majdenm középszinten állok.Ez hogy lehet?Régen tanultam online angolt.És most egyszr sem tippeltem.Ez hogy van?
2015. szept. 27. 16:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mégegyszer megírtam és megint 60% lett van ilyen?
2015. szept. 27. 17:04
 2/11 anonim ***** válasza:

hát magyarul se vagy a toppon,

egyébként ez a nyelvérzék... nem kell róla tudnod és úgy működik. Ha elkezdesz tanulni akkor még jó eredményeket is elérhetsz!

2015. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vagyis van érzékem az angolhoz azért írtam meg jól a tesztet és ha fejleszteném még jobb lenne?
2015. szept. 27. 17:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy pont most írtam egy magyar szint felmérőt és 95% LOL
2015. szept. 27. 17:24
 5/11 anonim ***** válasza:

pontosan, én is így vagyok ezzel.


SOHA nem tanultam angolul, csak a neten hallottam, és majdnem 90%-os nyelvvizsgát tettem 2 hónapja, ami önmagában nem egy nagy szám, de ha azt veszed alapul, hogy nem készültem rá, nem tanultam, soha nem ültem otthon, hogy magoljam a szavakat, ahhoz képest jó eredmény, szerintem te is képes lennél erre, ezek alapján lehet jó nyelvérzéked!

2015. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen nekem a legnagyobb bajom az önbizalomhiány de ha ilyen érzékkel még tanulom is rendesen akármi meglehet.
2015. szept. 27. 17:48
 7/11 anonim válasza:

"SOHA nem tanultam angolul, csak a

neten hallottam, és majdnem 90%-os

nyelvvizsgát tettem 2 hónapja, ami

önmagában nem egy nagy szám, de ha

azt veszed alapul, hogy nem

készültem rá, nem tanultam, soha nem

ültem otthon, hogy magoljam a

szavakat, ahhoz képest jó eredmény,

szerintem te is képes lennél erre, ezek

alapján lehet jó nyelvérzéked!"


Hagyjad mar magadat. Lehet en veszem le rosszul de ez h "soha nem tanultam angolul" az nalam azt jelenti h se szavakat se semmit. Ebbol kb az veheto le h a semmibol beultel egy nyelvvizsgara es sikerult, mintha en egy szot se tudok kinaiul de elmegyek nyelvvizsgazni es sikerul. Na persze

2015. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudod, kedves veszekedő 'válaszoló',

A semmit nem tanultam angolul annyit jelent, hogy nem igazán volt aktív angol órám, soha nem tanultam szavakat (tehát nem magoltam), nem csináltam feladatokat, nem töltöttem ki feladatlapokat, oldottam meg munkafüzeteket.


Csak az interneten olvastam/néztem/hallgattam.


Egy szótárfüzetem se volt, egy munkafüzetem se, semmi.


Attól, hogy te egy cinikus paraszt vagy, lehet, hogy másnak nem kell órákon át görnyednie, hogy megtanulja, hogy hogy van angolul a cica és a kutya ;)

2015. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nem az, csak fura. A nyelvtant eleg nehez a semmibol tudni. Nyelvvizsgan az egyik resz a nyelvtani teszt vkinek ugy se megy mindig ha tanulta. Sztem szavak nelkul angolrol magyarra vagy forditva eleg nehez forditani. Sorry csak eleg hihetetlen. Levelirashoz is at kell nezni a szabalyokat. En ugy h kozepszint folott vagyok igy is csomo ismeretlen szot latok, aki soha nem is tanulta max itt ott hallotta kicsit fura h jobban vágná
2015. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hihetetlen annyira,

nehogy azt hidd,hogy egy év alatt tanultam meg a 0-ról az angolt, kiskorom óta folyamatosan hallottam/láttam angol beszédet, szöveget, stb


Egy kisgyerek, aki még nem tud beszélni, se olvasni, ő is megtanul egy nyelvet amit elég sokat hall/lát, nemde? ugyan ezzel az elvvel más nyelvet is megtanulhatsz, nyilván sok idő, de jobban megmarad (legalábbis nekem jobban megmaradt) mintha magolnád és nem érdekelne.


A másik fele meg: imádom a nyelvet, érdekel és érdekelt is, így, hogy szeretem könnyebb megtanulni, és minden nap csak többet tanulok.


Kicsit olyan, mint a számítógép használata, soha nem volt info órám (volt általánosban, de azt nevezzük szabadfoglalkozásnak...) mégis megtanultam kezelni a gépet, mert meg akartam tanulni.


Próbálkozol-kudarcot vallasz-megérted a hibádat - fejlődsz - tovább próbálkozol, mire észbe kapsz már is tudsz egy csomó mindent, pedig soha nem olvastál el egy könyvet sem, vagy töltötél ki egy tesztet sem.


időigényes, de jobban megmarad, mint a magolós dolog.

És én sem arra gondoltam természetesen, hogy én minden egyes létező szót tudok, de vegyünk egy példát:

nézek egy videót, abban használnak egy számomra ismeretlen szót, látom, hogy mit jelent, hallom szövegkörnyezetben, tudom, hogy hogy használják.

ha szótárban olvastam volna, akkor egy jelentését megtanulom, de a használatát nem.


Szóval elhiheted, hogy így könyebb (bár hosszabb) megtanulni bármit :)

2015. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!