Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A postaládás szórólapozás...

A postaládás szórólapozás törvénytelen?

Figyelt kérdés

Nemrég kérdezte valaki ezt,de ő akkor nem kapott normális választ erre.


A szórólapos cég 100%-ig törvényes,valós cég. Az alkalmazott 100%-ig bejelentve,mint szórólap és kiadvány terjesztő. A megrendelő postaládás terítésre köt szerződést,ez így le is van írva a 100%-ig valós,törvényes szerződésben.


Ennek ellenére miért fenyegetik sok helyen a dolgozót és a céget valamint a megbízót is feljelentéssel a postaládába dobás miatt?



2015. szept. 29. 08:51
 1/2 2xSü ***** válasza:
100%

Önmagában a szórólap postaládába való elhelyezése nem törvénytelen, de…


Ugye elektronikus úton – jellemzően emailben – történő reklám kézbesítéshez a címzett előzetes, egyértelmű hozzájárulása szükséges. Postaládába bedobható viszont reklámanyag a címzett előzetes hozzájárulása nélkül is, viszont egyrészt ezen fel kell tüntetni egy elérhetőséget, amin le tudja mondani a további reklám érkezését. Illetve az első ilyen reklámküldeményhez mellékelni kell egy a lemondást lehetővé tevő felcímzett, térítésmentesen feladható válaszlevelet, amiben ő mindenféle költség nélkül le tudja mondani a további reklámküldeményt.


Tehát a törvényi előírások betartásával a szórólap kézbesítése legális lehet. Viszont nagy általánosságban a szórólapok nem így érkeznek. Néha az elérhetőség is hiányzik róluk, és bár a törvény 2008. október 1. óta hatályos, én még egyetlen olyan szórólappal nem találkoztam, amihez mellékeltek volna „felbélyegzett”, postai úton feladható lemondó nyilatkozatot. Azért itt vannak kiskapuk. Oké, feljelented a céget, ők meg azt állítják, hogy anno 2009-ben küldtek neked ilyen lemondó nyilatkozatot, csak bizonyára elfelejtetted, vagy valaki kiszedte a postaládádból. Vagy ők nem is neked akarták küldeni, biztos a szomszéd dobta át a te postaládádba azt a szórólapot. Egy társasháznál sokszor nem is dobják be a postaládába a szórólapot, hanem az ajtód elé, a lépcsőre dobják, vagy sok helyen erre van egy külön közös reklámanyag tároló rekesz felszerelve, így gyakorlatilag nem is kézbesítettek neked reklámot.

2015. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi gond, ha külön rekeszbe teszik.

De velem már olyan is volt, hogy éppen ott voltam, mikor dobálták, és szóltam, hogy az enyémbe ne dobjon.

Megvárta, míg elmegyek, és utána dobta be.

Nyilván kötelezően mindenkit végig kell szórnia. Nincs kivétel. Nincs nála nyilvántartás, hogy kinek nem szórhat.

2015. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!