Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segitség meg vertek a suliba...

Segitség meg vertek a suliba mit csinaljak? Hogy ne égjek be. Várom a válaszokat

Figyelt kérdés
Mit csinaljak az iskolába hogy ha ezleloti napon jol meg vert egy nalam kisseb gyerek? . Kezdjuk az elejérol el kezdet keménykedni nekem a gyerek és én meg mondtam hogy gyere és játszuk le azan neki altunk aztan neki is áltunk verekedni pontosabban a gyerek vert meg engem de mindegy a gyereknek bee akartam huzni egyet és akkor a k**** patkába meg botlok. Elesek s aztan én mikor fekudtem a foldon probaltam meg védeni magam vag ijessmi azt a gyerek basszus nagyon gyyors a bunyoba és aztan probaltam én minden hogy meg verni valahogy nagyon szarul sült el vérzet az orrom mint az állat a szám is de ugy nagon nagy latszatja nincs. és ittt az a baj hogy ha holnap be megyek a suliba akkor szét fognak cikizni és nem nagyon szeeretném. Mit csinaljak? Hogy ne éggjek be anyira nagyon brutálan. Ha lehhet akkor ne bunko válaszok at kösi
2015. szept. 29. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Édesem! Olyan rossz a helyesírásod, hogy fáj olvasni. Ez még bukáshoz is kevés. De a tárgyra térve:

Elég égő, hogy nem tanulsz, de az is, hogy verekedést provokálsz, aztán ide jössz sírni. Kérj tőle bocsánatot, viselkedj rendesen, s tanulni járj iskolába!

2015. szept. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

1. Ahogy az első válaszoló is ajánlotta, a kérdés tartalmától függetlenül azt kell, hogy mondjuk: Tanulj meg helyesen írni. Oké, nem kell feltétlenül minden szabályt kívülről tudnod, nem kell ötösnek lenned belőle, de teljesen hétköznapi szavakat tanulj már meg leírni a saját anyanyelveden.


2. Hogy mit csinálj? Vond le a tanulságokat. Ilyenek például:

- Attól, hogy valaki kisebb, nem biztos, hogy gyengébb is.

- Ha valaki keménykedik, akkor nem kell vele foglalkozni különösebben. Az, hogy ő keménynek akar mutatkozni, az leginkább azt jelenti, hogy bizonyítani akar magának, tehát bizonytalan. (Még akkor is, ha történetesen amúgy kemény is.)

- Tulajdonképpen te nem ott vesztettél, hogy vesztettél egy verekedésszerű helyzetben, hanem ott, hogy egyáltalán eljutottál odáig. Jött valaki, akivel gondolom az égadta világon semmi dolgod nem volt amúgy, ő akarta, hogy konfliktusba kerüljetek, és konfliktusba kerültetek. Ő akarta, hogy ez a konfliktus fizikai jellegű legyen és az lett. Ő akarta – akkor is ha te mondtad ki –, hogy ezt a konfliktus erővel döntsétek el, és erővel döntöttétek el. Már itt vesztettél, akkor is, ha történetesen megverted volna a srácot. Te mit nyertél vele? Tulajdonképpen semmit. Oké, lehet, hogy erősnek gondolnának, de ettől nem leszel se gazdagabb, se jobb, se boldogabb. Vesztettél, mert egy olyan helyzetbe kerültél, amibe nem a saját döntésed, a saját akaratod, elhatározásod miatt kerültél bele, hanem valaki belerángatott. Pedig kibújhattál volna az egészből. Valaki keménykedik? Akkor ismerd el, hogy ő milyen kemény. Egy ilyen helyzettel nem tud mit kezdeni, hiszen ő konfliktust akar, te meg nem mész bele. Oké, ha nagyon keménykedik, akkor megvédheted magad, de ha fegyvernemet váltasz, kijöhettél volna győztesen úgy a helyzetből, hogy nem kell kiállnod a sráccal verekedni.


3. Hogy mit tegyél? Semmit. Majd elfelejtődik. Ha úgy van, ismerd be, hogy ebből bizony nem te jöttél ki jól. Lesz majd, aki kinevet. Ne foglalkozz velük túl sokat, se most, se a későbbiekben. Tedd a dolgod, vond le a tanulságokat, lásd meg miben hibáztál, a több idővel úgyis elmúlik, ne akard megváltoztatni ami történt, csak lépj át rajta.

2015. szept. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!