Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zoraki 914 vagy Zoraki R1...

Zoraki 914 vagy Zoraki R1 gázriasztót pisztolyt vegyek?

Figyelt kérdés
Természetesen más is szóba jöhet hasonló árkategóriában. Sokat olvastam, hogy csak revolvert, de sok jó véleményt is olvastam a 914-ről. Kezdő vagyok a témában kérlek segítsetek.

2015. szept. 29. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Valami hasonló kis lópikula volt Tomcatnél is mint a 914, mikor Borbásra lövöldözött vele, 1-2 elsütés után be is ragadt.
2015. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eddig is inkább revolver felé hajlottam, de most már biztos hogy azt veszek.
2015. szept. 29. 23:42
 3/11 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló , Tomcat FÉG grpvel égette be magát . Azok erős fegyver rugósak és zárt szánosak . Zoraki 914 kisebb nyitott szános és a megbízhatók élén van .
2015. szept. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mivel évek óta NINCS csak xar,elakasztós revolvertöltény (WADIE) ezért egyértelmű,hogy a 914 a nyerő.


[link]


[link]

2015. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

1: Tomcatnél egy éles magyar gyártmányú pisztolyból (FÉG) átalakított pisztoly volt. Az éles fegyverből átalakított legtöbbje alapból megbízhatatlan.


4: A Zoraki R1-ből lehet kapni olyat, ami az öntöltő pisztolyokba való (9 mm PAK) töltényekkel is működik.


Kérdező, én inkább revovler párti vagyok (három revolverem és egy öntöltőm van), de a kettő közül igazából azt válaszd szerintem, amelyiket jobban el tudod dugni a testeden. Menj be a boltba és próbáld a kezedbe őket. Én mindkettőt ajánlom őszintén.

2015. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már voltam boltban és kezembe fogtam az Zoraki R1-et, és nekem jó volt a fogása,súlya, nem túl nagy, és acél dobbal van (lemágnesezte az eladó) Csak az a kérdés, hogy működnek e benne a könnygáz, paprika töltettel rendelkező töltények. Legalább is szerintem annak van értelme utcán. Egyébként köszönöm mindenkinek a segítséget. :)
2015. okt. 1. 19:59
 7/11 anonim ***** válasza:

R1 GG, és nem kell foglalkoznod a gázpatronokkal sem, riasztóból eddig nem találkoztam egy hibással sem.

(914-em is van, nem egy elakadós fajta, de az R1-et hordom, a gumi többet ér, főleg, ha valaki elfelé szalad a tulajdonoddal.)

2015. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

5-ös vagyok. Egyetértek a 7. válaszolóval. Nekem otthonra van Zoraki 914. Vettem hozzá 25-ös tárat és így 25+1-re töltve van az elhúzott ajtajú szekrényben mindig, ha szükség lenne rá.


Viszont a Zoraki R1 GG az, amit hordok is minden nap magammal.


Április-október között vettem hozzá egy Röhm RG89 gyári barna, kisméretű markolatot 2000 forintért. Akkor azt rakom rá csavarhúzóval és azzal szoktam hordani, mert nyáron azt a könnyen elrejteni. Télen (október-április között) pedig visszarakom rá az eredeti, három ujjal megfogható markolatot.

2015. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

7.

Gumibogyóval utcán nem védheted meg magad, meg nem is hordhatod betárazva.

Persze ha baj történik a börtönből még haza lehet jönni,a temetőből már nem, és tény hogy a guminak nagyobb a stop hatása mint a gázosoknak.

De na, azért gumit lehetőleg csak otthon.

2016. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Tudom, hogy nem legális, de a biztonságérzet többet ér, mint a tiszta lelkiismeret. Több mint 5 éve hordok gázpisztolyt, 4 éve gumist, sosem igazoltattak, ezután sem tartok tőle különösebben. :)


Ha pedig használni kell, ígyis-úgyis el kell menekülni a helyszínről, mert jogos, legális gázpatronos önvédelem után is ellened fog vallani a hirtelen előtermő kiccsalád, és ők lesznek többen. És az a jobbik eset, ha csak tanúznak, nem pedig meglincselnek.

2016. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!