Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nálunk engedélyezett-e és hol...

2pacc kérdése:

Nálunk engedélyezett-e és hol lehet kapni traumatikus gumilövedékes pisztolyt?

Figyelt kérdés

2015. szept. 2. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, szabadon vásárolható és tartható. Viselésre a keserű pitbull vagy a zoraki r1 gg 2,5" csővel a legjobb. Gáz- riasztóként lehet viselési engedélyt kérni rá a rendőrségen, pár ezer forintért.

Most kapásból csak egy oldalt tudok linkelni, náluk szokott lenni zoraki r1 gg és keserű pitbull is. (zoraki most nincs)

[link]

Ui: Ha a szerelt töltényes gumilövedékes pisztolyokra gondolsz, azok a lőfegyverek csoportjába tartoznak, vagyis az az eljárás olyan mintha éles maroklőfegyver lenne. (fu*k logic :D)

2015. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz még egy kis kiegészítés, csak hogy tovább növeljem a f*ck logic hatást.


Egy 9mm-es szerelt gumilövedékes lőszer átlagosan 50J-t tud produkálni egy pisztolyból. Például a Keserű által átalakított, csak szerelt gumis lőszer befogadására és kilövésére alkalmas PA-63.


A Zoraki R1 GG-be, ha beletömködöd a 12mm-es gumilövedéket (mert bele lehet) és az erősebb patronnal indítod, akkor nagyjából 120-130J torkolati energiája lesz.


A Zoraki R1 GG muzeális elöltöltős (ami szabadon tartható) arányaiban nézve majdnem dupla akkora energiát ad át, mint egy szerelt gumilövedékes lőszer. (amihez olyan engedélyek kellenek mint egy éles lőfegyverhez)

2015. szept. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem is tudtam. :D A 120-130 joule az lila lapuával? Mert annál is van erősebb elvileg.

[link]

(első voltam)

2015. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bezony, a Lapua indítóra értettem ezt a 120-130 Joule-t.
2015. szept. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt esetleg meg tudod mondani hogy gumilövedékre töltve lehet-e viselni közterületen?
2015. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem én voltam az előző válaszadó.

De nem, azt nem viselheted, csak otthonvédelemre.

Sajnos.

2016. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!