Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbuktam a nyelvvizsgán! Nem...

Megbuktam a nyelvvizsgán! Nem merem elmondani a szüleimnek! HELP?!

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredett vagyok! 1 hete tudom az eredményt (szeptemberben írtam), nem mertem elmondani, úgy voltam vele, hogy majd következő héten. Aztán tegnap rávettem magam, hogy közöljem, megbuktam a vizsgán, de teljesen leblokkoltam, halálsápadt voltam. Közeledtem anyumhoz, amikor egyszerűen mintha megállt volna a szívem. Meg is kérdezte anyum, miért vagyok ilyen sápadt, mondtam ,hogy csak fáradt vagyok! Elhatároztam, következő héten, határidőben (legkésőbb 30 nap után kiadják az eredményt) elmondom! De már most kétségeim vannak ,hogy mondjam el, borzasztó lehet nekik is, hogy 12. osztályos létemre, hogy fogorvosira/orvosira készülő gyerek másodjára megbukik. Németből. Amit 10 éve tanulok, 4,9 átlagnál soha nem voltam rosszabb! Dühös is vagyok kicsit!

Úgy érzem, a külön tanárom, akihez jártam, mondtam neki, hogy mennem kéne nyelvvizsgára, mindenféle kifogásokat kitalált! Mondom jó, hát akkor majd megyek majd később! Eközben szüleim (főleg anyum) folyamatosan minden különóra után kiakadt, miért nem megyek már vizsgázni, azt hajtogatta 11 éve tanulok németet(akkoriban valójában 9, de ezt most hagyjuk) miért nem mondom a tanárnak! Egy egész tanév elment a készülődésre (heti egyszer, minden vasárnap mentem)!

A külön tanárom gyakorlatilag egy - ahogy mondani szoktam - ,,egy idegen nyelvi maffiózó"! De tényleg, mindig a lehúzásra ment, ha nem tudtam valamit ,akkor mindig mondta, hogy na látod, ezért nem mehetsz vizsgázni! A pénzre ment, ellenszenves volt, de mondom nem tolom le, mert Ő vizsgáztat ÉLESBEN IS! Az ÍRÁSBELIKET Ő JAVÍTJA! Érdekes módon bátyám simán megcsinálta a vizsgát, aki 1 éve !!!nulláról kezdte!!!, simán átment, ő készítette fel, minden héten 4-szer ment, fél év után !!!80%!!!-os írásbelit megírt, szóbeli 90%! Hát mondom ez simán menni fog nekem is! De velem nagyon kitolt! Már a szóbeli is hihetetlenül lett meg, nagyon lehúzott! Mindent elmondtam ami képen volt, és ezért kaptam 65%-ot! De mindegy a lényeg, hogy megvolt! Írásbeli 46%-os lett, nagyon meglepődtem (májusban volt), tényleg úgy mentem oda, hogy mindent tudok! Megbuktatott, hihetetlen! Komplexre mentem!

Augusztusban csak németre készültem, de komolyan annyit, hogy még a felsőfokút is bevállaltam volna! Tényleg úgy mentem oda, hogy a passivot, a szórendeket mindent tudok. Nem mentem külön tanárhoz! Szórend, szavak, mindent, tényleg mindent megtanultam Erre szeptemberben mentem, és újra megbuktatott! 46%! Érdekes, amit a gép javít, abból átlagon felül írtam, de amit ő javított ki, az borzasztó lett! A fogalmazásban mindent leírtam amit lehetett, feltételes és felszólító módot is beleraktam! Erre 40%-ot kaptam rá!

Úgy érzem, pénzt akar kicsalni belőlem, mert nincs más választásom, ha nyelvvizsgát akarok! Főiskola tanár, gyakorlatilag ő javít mindent, szóbelit, írásbelit, ő ad rá százalékot stb...

Szóbeli megvan, írásbeli nincs meg! Origóra mentem!

Szóval másodjára se lett meg az írásbeli! Segítsetek legyetek szívesek!

Köszönöm!



18/F

Egy elkeseredett 12. osztályos tanuló.



2015. okt. 3. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben új tanárt keresnék és elmondanám mihamarabb a szüleimnek.


Amikor én elmentem nyelvvizsgázni (angolból)

mondták is, hogy ha nem megyek át, ne keseredjek el, megpróbálom legközelebb, szerintem megértőek lesznek!

2015. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az a baj, hogy mehetek egy másik külön tanárhoz, ugyanúgy meg fog buktatni, hisz ő felel az origó vizsgákért! 35 000 fős városban lakom, itt egyetlenegy helyszínen lehet megírni.

Sajnos tizenkettedikes lettem, alig van szabadidőm. Igazságtalannak érzem, amit velem tettek/tett! Tényleg színtiszta ötös vagyok németből és ezzel szembesülni...az embernek tényleg elmegy az életkedve, ráadásul májusban két emeltet kell leraknom (biosz, kémia)!

2015. okt. 3. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Újra levizsgázol. Ennyi.
2015. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezesetben sajnos tényleg nincs más lehetőséged :/
2015. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
98%
Ugyanmár! Szedd össze magad!! Nem adhatod fel, mert ha egy bukás után így kivagy, akkor az egyetemen majd úgy kell téged összekaparni az első vizsgaidőszak után. Nyugi, menni fog. Attól, hogy egy nagy városban laksz, nem jelenti azt, hogy ott is kell vizsgáznod. Elmehetsz akár az ország másik felére is vizsgázni, van dikáod, az utazái költség nem lesz vészes. Szerintem te már ettől a szemét tanártól vagy ki idegileg és ez leblokkol. Nyugodj meg és keress egy vidéki vizsgahelyszínt, Origóból rengeteg van. Menj oda és meglátod meglesz. El tudom képzelni, hogy mikor írtad a vizsgát, már akkor az lebegett a szemed előtt, hogy az a köcsög tanár ehhez mit fog szólni. Nem csak ő javít egyedül, el elképzelhetetlen is lenne. Menj át másik városba!!!
2015. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Ahogy írtam, ez sajna a második bukásom!
2015. okt. 4. 10:23
 7/9 anonim válasza:
100%

Érdekes lenne, ha ő javítaná, elvileg mindent a pesti vizsgaközpont javít. Illetve titkosított nyelvvizsga van. A javítók vonalkódokat látnak csak, még a vizsgakódodat se tudják, mert a feladatlapokon se szerepel! Egyébként ilyen esetben felülvizsgálati kérelme is megérne a dolog. Mert azt teljesen biztos, hogy egy Budapesti tanár fogja végezni.


Illetve minden nyelvvizsgát két tanár javít. Egy kijavítja és egy ellenőrzi a másikat. A felülvizsgálatnál egy harmadik tanár újraértékel.


Ha szerinted a tanár a hibás, keress másikat illetve válassz másik nyelvvizsga rendszert. Ajánlanám a DExam írásbeli, tuti sikerülni fog.

2015. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Naigen, a felülvizsgálat! Tényleg nem értem fogalmazásra, hogy kaptam 20/8 pontot, amikor vittem bele felszólító és feltételes módot is! Minden pontot figyelembe vettem! Amúgy ő is szokta javítani, de új infó nekem az, amit írtál! Fordításra is 20/10! Tényleg bicskanyitogató ennyi tanulás és szenvedés után!

2015. okt. 4. 20:27
 9/9 anonim válasza:
42%

1. SZIGORUAN tilos, amiket irsz. Felhaborito.

2. Egyszeru, ott kell hagyni a tanart.

3. Nem kell az engedelye, h elmenj nyelvvizsgazni.

4. Ha felsofokunak erzed a tudasod, rajta, iratkozz be masik nyelvvizsgara.

5. Ne masokat hibaztass, ez gyerekes.

2016. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!