Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon borzasztó...

Szerintetek nagyon borzasztó lett?

Figyelt kérdés

Nemrég halt meg a nagypapám, aki egy igazán csodálatos ember volt és írtam a tiszteletére egy verset de nem vagyok egy nagy költő szóval nem tudom milyen lett...


Szombat délután, mikor még tombolt a nyár,

Minden ember arcára mosolyt varázsoltál.

Gyermekszemmel, ahogy mindig is láttalak,

Minden lépted után boldogság maradt.


Mikor a borult égen újra feltűnt a nap,

Tudtuk, hogy valahol a közelben vagy.

Csak egy őszinte mosoly hiányzott,

S arcod láttán újra kivirult a kikelet.


Egy igazi angyal, aki képes csodát tenni,

Hozzád fogható sohasem lesz senki.

Csak te tudtad hol az út ki a sötét éjből,

Ritka a szerencsés család kinek jut e fényből.


A vasárnappal újabb hétnek vége,

Nehéz volt elfogadni, hogy lassan kialszik ifjúságod fénye.

Fátyolfelhő borult körénk a hírek hallatán,

Szemedben viszont még mindig tündökölt a nyár.


Teltek, múltak a napok, s te mit sem sejtettél,

A legvégső pillanatig is őszintén szerettél.

Beköszöntött az ősz a sorssal, téged elragadván,

Szívünkben örökké élsz, mint egy angyal az égiek birodalmán.



2015. okt. 4. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Elöször is öszinte részvétem - látszik, hogy nagyon szeretted öt.


A versed ugyan nem komoly müvészi teljesítmény, de sokkal jobb, mint a legtöbb amatör költeménye, nyugodtan megmutathatod bárkinek is.

A fogalmazása nagyon jó, nem giccses, de megható, jól közvetíti nagyapád személyiségét.

Ha ilyen módon könnyebb feldolgozni a veszteségedet, akkor

csak folytasd, tehetségtelen nem vagy, csak kezdö.

2015. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Itt most kétfelé kell ágaztatni a kérdést.


Egyrészt meg lehet ítélni emberileg azt, amit elénk tártál. Elvesztettél valakit – amiért részvétemet kell, hogy kifejezzem –, aki szerettél, és akinek a tiszteletére megpróbáltál írni egy verset. Ebben felfestesz egy képet, amiről azt hiszem, hogy mindenki örömmel fogadná, ha róla a halála után ilyen gondolatok születnének meg egy szerettében, rokonában, ismerősében. Ezt nem lenne tisztem megítélni, lévén ez a te magánügyed, hogy ez a sajnálatos esemény benned milyen érzéseket hozott felszínre, de ha meg kellene ítélnem, én nagyon szimpatikus dolognak tartanám.


A kérdés másik fele meg az, hogy a vers, mint vers, milyen objektív szempontoknak felel meg, vagy nem felel meg, így milyen objektív minőséggel rendelkezik. Ebből a szempontból viszont ez nem is igazán vers. Attól, hogy sorokba szedted, és a sorvégek összecsengnek (azért néha ez is elmarad), attól még nem lesz vers. Sem időmértékes, sem ütemhangsúlyos versként nem értelmezhető, nem tartja be ezen versformák formai szabályait. Szabadversnél ilyen formai követelmények nincsenek, de ott pont arra jó ezen formai szabályok hiánya, hogy a verssorok lüktetése együtt tudjon változni a mondanivaló, a tartalom lüktetésével. Ennek sem az igazi, a versed inkább csak egy vázlat, piszkozat, vagy egy elhibázott ütemhangsúlyos vers. A vers lényege igazából a ritmus, és itt a ritmus döcög…


Persze nem biztos, hogy egy ilyen apropóból született verset így célszerű megítélni, de azért ha már így kérdezted, hogy milyen lett, nem árt, ha tudod, hogy ilyen szempontból milyen.

2015. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!