Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Borzasztó válogatós lett a...

Borzasztó válogatós lett a lányom, hosszú távon mi válik be?

Figyelt kérdés
2.5 éves kislányom az ételek bevezetésekor mindent de tényleg mindent megevett, azóta viszont egyre szűkül a kör. Zöldség, gyümölcs alig, tejterméket sajnos egyelőre nem nagyon ehet, igaz, most meleg van, talán nem is éhes, de néha már a kedvenceit sem. Amúgy jó húsban van és ha olyanja van megeszik 2 tojásból rántottát. Igazából idősebb gyerekek szüleinek a tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik ilyen cipőben jártak, hogy mi vált be, erőltetni nem lehet, nem is akarnám, de ráhagytátok, foztezek amit szeretett, és idővel javult a helyzet? Vagy próbáltátok valahogy rávenni? Vagy ha nem eszi meg nem kap mást csak vacsorára szendvicset? Még nem jár közösségbe, attól remélhetem, hogy több mindent meg fog enni?
2015. aug. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.

2,5 éves a fiam, és nem csak róla van szó, hanem barátnőm 2,5 éves fia is ilyen. Tavaly még mindent megevett, nem volt válogatós. Most meg... pf... Szószos tészta, spagetti, tojásos nokedli, fasírt és ennyi. Vacsira vajas kenyér, sajt magában.

Jó húsban van ő is, 90 cm és 14 kg.

Én nem próbáltam erőltetni, 2 napra főzök neki külön, vagy pici adagban. De így is 3-4 naponta ugyanazt eszi. :/

2015. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan dologról van szó, amit sosem szeretett, akkor azt nem szabad erőltetni, de ha válogatós, próbálkozik hátha kap jobbat, finnyás, akkor ha nem eszi meg, azt nem hagynám rá. Lehet, hogy melege van és amúgysem túl éhes, így csak akkor akar enni, ha valami igazán kedvére valót kap.

Felszolgálnék neki olyat, amit korábban szeretett, ha nem kell neki akkor nem, majd akkor eszünk következő étkezésnél, ha megéhezik bármit megfog enni, főleg olyasmit, amit amúgy elvileg szeret. Ha leszidjuk, vagy erőltetjük csak roszabb lesz.... De szintén, ha hagyjuk, hogy csak azt egyen, amit akar, akkor évekkel később már nagyon nehés lesz meggyőzni, hogy van más kaja is a rántottán és a sajtos kenyeren kívül.


Egyébként itt egy érdekes cikk az étvágytalanság lelki hátteréről: [link]

2015. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a környezetváltozás bejött. Itthon válogat, délután a játszótéren hammogva megeszi.

Meleg miatt nem főzök, átmegyünk a menzára és bármit eléteszek megeszi, itthon kiköpi ugyanazt.

Nagyiknál, mint a kisangyal eszik.

Próbáld ki, hátha nektek is bejön ez. 1,5 éves.

2015. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na igen, játszón más almájába beleeszik...

Majd ha kamasz lesz és vigyázni kell az alakjára (olyan típus lesz), meg egészséges táplálkozásra figyelés stb az majd csak megváltoztatja, dehát most fejlődik a kis szervezete, most kéne sok vitamin.

2015. aug. 5. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!