Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit érzel akkor ha egy fogyaté...

Mit érzel akkor ha egy fogyatékkal élő emberrel találkozol? Mit jelent számodra az, hogy látsz, hallasz, tudsz beszélni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 4. 11:58
 1/8 2xSü ***** válasza:
41%

> Mit érzel akkor ha egy fogyatékkal élő emberrel találkozol?


Némi sajnálatot esetleg, illetve azt érzem, hogy most koncentrálni kell a figyelmemet, hátha szükség lehet a segítségemre.


> Mit jelent számodra az, hogy látsz, hallasz, tudsz beszélni?


Alapvetően ez a természetes olyan értelemben, hogy ez az átlagos. Olyan szempontból is természetes, hogy mivel látok, hallok, tudok beszélni, számomra ez megszokott, nem okoz nehézséget, nem korlátoz ezek hiánya, mert nem szenvedek hiányt. Van, aki ezekben a képességekben hiányt szenved, ami megint csak természetes abból a szempontból, hogy óhatatlanul előfordulnak ilyen esetek, a hibák, az igazságtalanságok, az egyenlőtlenségek is a világ részei, amit persze emberként megpróbálhatunk némileg kompenzálni. De ettől még nem örülök neki jobban, hogy tudok látni, hallani, beszélni, ha erre akar kifutni a kérdés. Különösebben mély érzelmeket nem kelt bennem. (Talán azért sem, mert azért sok fogyatékos emberrel találkoztam már életemben, lévén a testvérem autista, és voltak olyan iskolatársa, volt olyan csoport tagja, ahol voltak értelmi és testi fogyatékosok.)

2015. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szánalmat, undort


Mindent

2015. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Undort? Akkor Te vagy egy undorító! Agyadat, ha van használod? Ezek után is azt kívánom, ne légy beteg soha, nem is írok többet iszonyúan felidegesítettél.
2015. okt. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ő más akkor ő tökéletes, aranyos stb, ha én vagyok más akkor dögöljek meg.


Undort érzek, ha rájuk nézek, mert hibásak. A természetben nem maradt volna életben, az olyan torz emberek mint te az egyetlen oka, hogy ezek még élnek.


Azoknak akiknek le kellett vágni a lábát mert súlyosan megsérült azokkal nincs bajom

2015. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Petra79 válasza:
Ugyan nincs a te véleményeddel semmi baj, csak van aki kéz vagy láb nélkül születik, hát neked meg agyad nem lett! Ettől szép a világ, keleken bele mentálisan sérült emberek is, hogy kerek legyen!!!! :) De hidd el a többiek jobban jártak, mint te!
2015. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van agyam, csak az a része nem fejlődött ki ami az empátiáért felelős
2015. okt. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekesen gondolkodsz, de van önkritikád. Mi van azokkal az Emberekkel akik felnőtt korukban betegség, baleset miatt lettek mozgássérültek? Soha nem tudhatni mikor kinek mi a baja, nincs a homlokára tetoválva. Ha a Te hozzátartozód sérülne meg valamilyen formában és hasonló gondolkodású emberrel találkozna mit Te mit szólnál?
2015. okt. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valamelyikünk félreértette a kérdést és szerintem én vagyok az a valaki.


A testi fogyatékosokkal nincs bajom, akár velük született akár később szerzett. Én a szellemi fogyatékosokkal szemben érzek undort, de ott is csak a súlyosabb esetekkel szemben(pl down kórosok) akik képtelenek a társadalom hasznos tagjává válni

2015. okt. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!