Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lépcsőzésnél történő energiafe...

Lépcsőzésnél történő energiafelhasználás?

Figyelt kérdés
Tehát, mikor lépcsőn fel illetve lemegyek, melyik módszer éri meg energiafelhasználás szempontjából, ha több lépcsőt lépek át egyszerre, avagy csupán 1-et, hiszen ha 1 lépcsőt lépek valószínűítem a végén több energiát használok fel, de ha ezen lépcsők nagyobbak, esetleg oly sokat akarok egyszrre lépni akkor lehet annyi energiát használok fel, hogy egyesével jobban megérné

2015. okt. 6. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Az embernél sajnos nem egyértelmű az összefüggés, ugyanis nem kizárólagosan a hagyományos fizikai értelemben vett munkavégzéstől függ az energiafogyasztásunk, hanem a szervezetünk sajátosságaitól is. Pl ha a kezedet kitartod magad mellett kinyújtva, vizszintesen, idővel elfárad. Holott munkát nem végeztél vele. Ugyan így lépéseknél is megvannak azon mozdulatok, amik más izmokat más mértékben terhelnek, így más-más energiafogyasztással lehet ugyanazt a munkát elvégezni. Valószínűleg a még nem túlzottan nehézkes lépésekkel, minél több fokot lépve lehet a leggazdaságosabban feljutni. Hiszen a sok kicsi lépéssel a lábad mozgatásának energiaigényét ugyanúgy fedezned kell, ellenben kevesebbet haladsz fajlagosan. A túl nagy lépésekkel meg az a baj, hogy esetleg olyan mértékben kell terhelned egyes izmaidat, hogy a járulékos energiaveszteséget nem fedezi a nagyobb mértékű haladás. A járás során a mozgás ruganyossága is sokat számít.
2015. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Valami hasonló véleményen voltam én is, de akkor ezek szerint valóban így van, köszönöm a választ !
2015. okt. 6. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!