Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkajogászok válaszát várom!?

Munkajogászok válaszát várom!?

Figyelt kérdés

Üdv!

A következő lenne a probléma: dolgozok egy cégnél, ahol munkaidőn belül céges autóval okoztam egy balesetet, a cég kifizette a károsult költségeit, egyebeket, de én most oda kezdek jutni, hogy fel szeretnék mondani, ő rámvarhat valamit ebből? Munkaszerződést nem írattak velem alá, hiába kértem többször is, be vagyok jelentve, csak szerződésem nincs.


2015. okt. 9. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerződés, akkor be sem vagy jelentve.
2015. okt. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel eddig semmit nem írtál alá,ezután se tedd!!!!


Gyakorlatilag te nem is dolgoztál ott így felmondáskor sem kell/szabad aláírni semmit!

2015. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ez hatalmas hiba. mi az, hogy nincs szerződésed? honnan tudod, hogy milyen feltételekkel dolgozol a cégnél, miért hogyan felelsz? így nem csak a kötelezettségeid tisztázatlanok, hanem a jogaid is.

lehet, hogy be vagy jelentve, de vajon milyen munkakörre, hány órában, milyen fizetséssel?

ha nincs szerződésed, mit akarsz felbontani?


a balesetről milyen dokumentumok születtek, mit írtál alá a balesettel kapcsolatban, jegyzőkönyvekben szerepel, hogy te okoztad a balesetet, mi a szereped benne, stb?


most, hogy ez a helyzet kialakult, már tényleg ne írj alá semmit. pláne olyasmit ne, amit visszadátumoznak, hogy visszamenőleges hatályú legyen.. nagyon gondosan olvass el és őrizz meg mindent, amit eléd tesznek és/vagy alá akarnak veled íratni..

2015. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!