Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élet egy állandó változás?

Az élet egy állandó változás?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy egy biztos dolog van az életben és az a változás. Hiába végzed el az ösztönöd által kikényszerített dolgokat, újra el kell- mint egy örök kör, s mégis mindig máshogy alakulnak a köztes események... Hogy lehet egy ilyen életben megtalálni a folytonosságot, nyugalmat s békét, ha állandóan az alapszükségleteket ki kell elégíteni (evés, alvás stb.)?

2015. okt. 11. 01:07
 1/2 2xSü ***** válasza:

> Az élet egy állandó változás?


Igen.


> Hiába végzed el az ösztönöd által kikényszerített dolgokat, újra el kell- mint egy örök kör


Viszont pont amiatt, mert szükséges, ezért örömforrás is. Jó dolog enni, jó dolog aludni.


> Hogy lehet egy ilyen életben megtalálni a folytonosságot


A folytonosság magában foglalja a változást is. A folytonosság az, mikor a változások bizonyos irányba történnek. Ehhez megfelelő célokat kell kitűznöd magad elé, és akkor a változások persze megmaradnak, mégis születik valami új, egységes. Mint egy film. Abban is folyamatosan változnak a filmkockák, amiket látsz, mégis összeköti őket valami.


> Hogy lehet egy ilyen életben megtalálni … nyugalmat s békét


A kulcsszó: ritmus. Ha ezeknek megtalálod a helyét a napirendedben, akkor ettől még békés és nyugodt lehetsz. A béke és nyugalom nem jelent teljes passzivitást, sőt… Ha semmit nem tehetnél, ha nem változna – érdemben – semmi, akkor attól nagyon szenvednél. A monotonitás, ingermegvonás nagyon súlyos kínzási mód.

2015. okt. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem sokszor teher az evési, ivási s alvási kötelezettség: kizökkent valamiből, amiben benne vagyok.
2015. okt. 11. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!