Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 15 évesen milyen diákmunkát...

15 évesen milyen diákmunkát vállalhatnék (iskola mellett)?

Figyelt kérdés

Nagyon,nagyon szeretnék már dolgozni. Utálok itthon lenni és 18 éves koromban el akarok költözni, de ahhoz kéne pénz is. Szeretnék elkezdeni gyűjteni, hogy mire 18 leszek leléphessek és legyen azért némi anyagi hátterem is. Akár feketén is vállalnék munkát, csak hol?

Korrepetálásra is gondoltam(általános iskolásokat), mert jól megértem magam a gyerekekkel és nyelvtanhoz, irodalomhoz nagyon értek... de ki bízná rá egy 15 évesre egy gyerekét?

Valami ötlet esetleg?


2010. márc. 16. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
*jav.:de ki bízná rá egy 15 évesre egy gyerekét? = de ki bízná rá egy 15 évesre a gyerekét?
2010. márc. 16. 21:35
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legálisan szerintem semmilyet, csak a nyári szünetben, de év közben nem. A korrepetálás jó ötlet. Például ha sokkal olcsóbb vagy, mint egy igazi tanár (ami el is várható). Nekem gimis koromban volt egy általános iskolás gyerek, akit párszor korrepetáltam, és ezt az egyik orosztanárom hozta össze, aki tudta, hogy jó vagyok, és tudok neki segíteni. Ez talán egy járható út.
2010. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hivatalosan azt hiszem 16 éves kortól lehet munkát vállalni.ettől függetlenül kiragaszthatsz hirdetést hogy kutyasétáltatást,és korrepetálást általános iskolásoknak diákmunkába vállalok.tel:...vagy akár kisgyerekekre is vigyázhatsz.olyat is hallottam,hogy valaki avval keresett,hogy mások állataira vigyázott.autómosásról is hallottam:)esetleg szedd össze a nem használatos dolgaidat,vidd ki a bolhapiacra.azthiszem,újságkihordást meg ilyesmit még 1 évig nem vállalhatsz.bírd ki ezt az egy évet "gyűjtögetéssel",aztán vállalhatsz mást is:)most más nem jutott eszembe.sok sikert!
2010. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

15 évesen szülői beleegyezéssel mehetsz dolgozni nyáron.Ezt onnan tudom,hogy tavaly nyáron szétnéztem és akkor olvastam.(Sajnos akkor még nem tudtam menni,mert csak 14 voltam...)Nyáron szerintem fogok menni.:)

Bár van olyan is,ahol 16 éves kor alatt nem vesznek fel.

Iskola mellett pedig olyanok,hogy:kutyasétáltatás,esetleg este vagy délután gyerekre vigyázni,újságkihordás...

15/L(Nemsokára 16 :) )

2010. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
hátt addig is sétáltass kutyákat (: vagy bébicsősz
2010. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre mások jobban tudnak felelni nálam, de írtad azt is, hogy a háttérben az áll, hogy el akarsz költözni otthonról, utálsz otthon lenni.


Ha erre komoly okod van (érzelmi-lelki terror, elhanyagolás, alkoholizmus, verés), akkor nem kell 18 éves korodig várni. 16 éves korodtól költözhetsz el, szüleid beleegyezése nem kell, de kell a gyámhatóság engedélye, meg olyan megbízható személy, aki befogad. A gyámhatóság mindhárom felet meghallgatja (Téged, szüleidet, és a befogadó személyt), környezettanumányt végeznek.


Ha jó okod van rá, akkor valószínűleg megadják az engedélyt. Szüleidet meghallgatják, de nem kell a beleegyezésük, a gyámhatóság saját hatáskörében dönt.


A pontos kritériumokat nem tudom.


Erre a kifejezésre érdemes rákeresni: ,,szülői ház elhagyása''


[link]


Ha különösen durva a helyzet, akkor még csak erre sincs szükség, és még csak 16 évesnek sem kell lenned. Terror, verés, súlyos alkoholizmus esetén főleg azzal próbálkoznak, hogy más rokonhoz helyezzenek, az intézetet ma már kerülni szokták.


Ha nem akarsz mindjárt gyáhatósághoz fordulni, akkor névtelen módon is elindulhasz a tanácskérésben:


[link]


[link]


Ha úgy gondolod, hogy esetleg még menthető a helyzet, akkor család/gyerekpszichológus is adhat tanácsot, remélem a két fenti segélytelenofon tudnak ilyet javasolni ingyen is.

2010. máj. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!