Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Már vagy egy hónapja leadtam...

Már vagy egy hónapja leadtam a kérelmet az önkormányzatnál hogy szeretném igénybe venni ezt a 22 ezer forint segélyt, de még mindig nem reagáltak semmit, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig a munkaügyi központból kaptam segélyt de az letelt, és mondták h adjam le a kérelmet az önkormányzatnál és igényeljem meg tőlük ezt a 22 ezer ft segélyt, megtettem már vagy egy hónapja de sajnos még azóta se reagáltak semmit se most mi lesz? Tudom ciki ez az egész valami meló kéne már de addig is mi lesz igy velem?

2015. okt. 23. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Kellett volna egy határozatot kapnod róla, hogy megkaptad-e vagy sem. Viszont azt tudnod kell, hogy legalább 1 évig kell közreműködnöd a munkaügyi központtal, hogy kapd. Tehát ha mondjuk 2 hónapja lettél állástalan, regisztráltál a munkaügyi központba, kaptál munkanélküli segélyt, majd igényelted az FHT-t, akkor nem fogod megkapni, csak kb. 10 hónap múlva.

De amúgy meddig tart felhívni az illetékes szervet és megkérdezni, hogy akkor most mi van?:)

2015. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 verde ***** válasza:

Az első hülyeséget írt, nem csak akkor jár az FHT ha megvan az 1 éved, hanem akkor is ha kimerítetted az álláskeresési járadékod.

Gondolom csak elírás volt, hogy az Önkormányzatnál adtad le, mert ezzel az ellátással a Járási Hivatal foglalkozik.

Egyszerűen szerintem arról van szó, hogy még nem tudták feldolgozni a kérelmed, azért gondolok erre, mert ha nem is vagy jogosult rá, akkor is kell kapnod elutasító határozatot.

2015. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az első hülyeséget írt, nem csak akkor jár az FHT ha megvan az 1 éved, hanem akkor is ha kimerítetted az álláskeresési járadékod. "

Akkor sem jár egyből az FHT!

"AKI KÉRELME BENYÚJTÁSÁT MEGELŐZŐ KÉT ÉVBEN AZ ÁLLAMI FOGLALKOZTATÁSI SZERVVEL VAGY A REHABILITÁCIÓS HATÓSÁGGAL LEGALÁBB EGY ÉV IDŐTARTAMIG EGYÜTTMŰKÖDÖTT"

2015. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolso bocsi de sztem is hulyeseg amit irsz, mert en csak par honapja vagyok munkanelkuli, es a munkaugyi kozpontban az ugyintezo megis azt mondta h igenyeljem ezt a cart, ha ez igy lenne ahogy te irod akkor ezt biztos nem mondta volna
2015. okt. 24. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltem neked, az abból volt, ahol leírják ennek az ellátásnak az igénylését.

Viszont kérdem én, hogy ha te olyan jól tudod, akkor miért kérdezted? Amúgy sajnos én is voltam ilyen támogatáson egy ideig és nem tudtam rögtön igényelni, mert bizony kérték az 1 év együttműködést a munkanélkülivel! Viszont vannak esetek, lehet, hogy éppen a munkanélküli segély is ilyen, mert a gyest, rehabilitációs járadékot tudom, hogy ott 3 hónap után már jár, de speciel az FHT-t nem lehet semmilyen esetben azonnal igényelni, tehát egy ideig együtt kell működni hozzá a munkaügyi központtal!

De azért ugye te is tudod, hogy már 1 hónapja, ha leadtad a kérelmet, akkor ha járna, akkor már kaptad volna???

2015. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem tudom mindegy is hétfőn utánajárok, majd kiderül mi lesz
2015. okt. 24. 23:31
 7/7 verde ***** válasza:

Az igaz amit most belinkeltél, de az csak egy bekezdés a megállapítási feltételek közül. Akkor is jogosult lehetsz rá, ha lejár az álláskeresési járadékod(pl. 30 nap után, nem kell megvárnod az 1 évet).

[link]


1993 évi iii törvény 36 §

Az aktív korúak ellátása a hátrányos munkaerő-piaci helyzetű aktív korú személyek és családjuk részére nyújtott ellátás. A járási hivatal aktív korúak ellátására való jogosultságot állapít meg annak az aktív korú személynek,

d) akinek esetében a munkanélküli-járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, vállalkozói járadék (a továbbiakban együtt: álláskeresési támogatás) folyósítási időtartama lejárt,

2015. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!