Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért akarja egy csomó ember...

Miért akarja egy csomó ember azt hogy rajzoljak élethűen? Mikor engem a mesebeli rajzolás érdekel lassan már mindenki erőltetni fogja ezt az egészet pedig én nem szeretek élethűen rajzolni jobban szeretem a saját sílusú rajzaimat

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ELSŐ SZÁMÚ SZABÁLY A MŰVÉSZETHEZ:


SOHA ne másokért csináld, hanem azért, mert TE ÉLVEZED.

Legyen szó zenéről, filmről, festészet, rajz, írás, BÁRMI.

NEM mások döntik el, hogy te hogy és mit alkotsz, hiszen TE alkotsz, nem ők, nekik semmi közük nincs hozzá, megnézhetik, ha végeztél, de akkor is ők a kiváltságosak.


Ne hallgass rájuk, legyen szó barátról, rokonról, vagy tanárról, nem Ő alkot, hanem TE. a TE stílusod, a TE tudásod, a TE döntésed!!!


Ez nagyon fontos, bármit is csinálsz: te csinálod, nem más, így te döntesz, nem más!

2015. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert a laikus tömegeknek minél fotorealisztikusabb a rajz annál jobb. Sajnos ez így van, engem is bosszant, mert szerintem ez az irányzat üres, csupán technikai fortély a legtöbb esetben, semmi több. Az első jól mondja, ne értük csináld, hanem magadért, vannak még akik értékelik az elvontabb dolgokat.
2015. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:
91%
Ha úgy általában akarják az emberek, akkor nem kell velük sokat foglalkozni. Ha a rajztanárod akarja az más kérdés. Valahol tőle jogos is, hiszen ha nem tudod lerajzolni azt, amit látsz, azt sem nagyon fogod tudni lerajzolni, amit elképzelsz, hiszen mindkettő egyfajta látott kép papírra vetése. A modern festők nem azért festettek úgy, ahogy, mert nem tudtak realisztikus képet csinálni, hanem mert tudtak, és ehhez képest akartak valami mást.
2015. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

Általában ahhoz, hogy valaki jól tudjon elvontabb, leegyszerűsített vagy stilizált kinézetű dolgokat rajzolni, értenie kell az élethű rajzoláshoz is. Így ismerik meg az alapokat, pl. az emberi test felépítését, és emiatt hozzáértőbben tudnak elvonatkoztatni tőle, könnyebben tudják, hogy mit mennyire "szabad" leegyszerűsíteni. Azaz olykor jobb előbb megtanulni élethűn rajzolni, és utána az így szerzett ismereteit belevinnie a saját stílusába.


De ha ez neked megy, akkor rajzolj úgy, ahogy akarsz. Én sem értem azokat, akik szerint csak akkor néz ki jól valami, ha totál realisztikusan meg részletesen van megrajzolva.

2015. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!