Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a Budapesti szokások?

Barbikaa13 kérdése:

Mik a Budapesti szokások?

Figyelt kérdés
Mivel Miskolci vagyok nem nagyon ismerem a Budapesti szokásokat...és mivel az egyik barátom Pestre költözik tudni szeretném hogy mik ott a szokások...segitsetek legyszii
2015. okt. 27. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsenek nagyon más szokások...de ha mondasz konkrétabb dolgot, pl leírsz egy helyzetet elmondhatom mit csinálunk általában. De ez is csalási háttér, egyén stb függő a legtöbb esetben.
2015. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
háát én úgy hallottam hogy a pestiek nem mondják ugy a kapucnit hogy süsü...nálunk ez megszokott...ilyenekre gondoltam...igy konkrétabbat nem tudok
2015. okt. 27. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg új:D De én meg a miskolci dolgokat nem ismerem, szóval így nehéz lesz:D
2015. okt. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fura szokásaink vannak nekünk, budapestieknek (igen, kisbetűvel a helyes).


Például késsel-villával eszünk, szarás után papírral töröljük ki a fenekünket, papírzsebkendőbe fújjuk a taknyunkat, és egészen ritkán tartunk tehenet.

2015. okt. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pesti szokások (ízelítő): metrón nagyon nem menő átadni idősebbeknek a helyet, és az igazság az, hogy ők se érdemlik meg, direkt csúcsidőbe utaznak a piacra a nyugdíjasok :D szóval én javaslom, hogyha helyet talál a metrón üljön le és telefonozzon akkor annyira nem fogják nézni, hogy nem adja át a helyét :D


(Én is vidékről jöttel fel ide, már több, mint 1 éve, nagyon nagy különbségek nincsenek a beszédben, nekem az volt a fura, hogy a ''KELLESZ'' szó, náluk nem jelenti a KELL jövő idejét pl--> Kellesz mennem a boltba (Kell majd mennem a boltba).

ők a kellesz szót csak a --> kellesz nekem (e/2 személyben használják) :D


merre tartasz épp? Hazafele--> Bp-iek hazafelét mondanak :D


mozgólépcsőn illik a jobb oldalba állni mindig, ez elég fontos Bp-i szokás, mert van aki mérges lesz ha a bal oldal áll valaki de nem megy :D

ennyit ízelítőnek a többire hamar rájön :)


ÉS ne álljon meg senkinek aki leszólítja, 80%-ban kéregető, 10%-ban eltévedt, 10%-ban (ha ez a nyugati aluljáróban történik akkor franciázására hívják) :DD

2015. okt. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:) majd ha tudsz kuldhetsz még:)
2015. okt. 28. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!