Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan a hangom amilyennek...

Olyan a hangom amilyennek hallom magam?

Figyelt kérdés

2015. nov. 4. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

nem.


Biológia és fizika.


Te mélyebbnek hallod a hangodat, mint amilyen valójában.

Ezért van az, hogy sokan nem ismerik fel a saját hangukat felvételen, vagy szégyenlik.

2015. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
88%
Én úgy tudom,hogy a fejben vízhangzik a hangunk ezért másnak halljuk mint mások.
2015. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Állítólag ha füleid elé teszel 1-1 pl. könyvet és úgy beszélsz, akkor nagyjából hallhatod a saját hangod. Úgy ahogy nagyjából más is hall. De még jobb, ha egy jó minőségű mikrofonnal felveszed és jó minőségű hangszórón visszahallgatod.

2015. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha letakarod a füledet, csak azt a bizonyos 'visszhangot' (egyébként rezgést) hallod ami nagyon torzítva van, ez az a mély hang.


Tehát éppen a valódi hangodat szűröd ki, nem tudom, hogy hol olvastál ekkora marhaságot, de ha letakarod a füledet pont akkor hallod a legkevésbé az igazi hangodat.

2015. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Hol olvastál te letakarást? Lehet nem adtam pontos leírást, de letakarásról szó nem volt. Csak egy tárgy a fülünk elé helyezéséről. Utánakerestem ennek a módszernek. Ezen az oldalon: [link]

A hozzászólásban ez áll:

"Ha nincs a közelben hangfelvevő, akkor a két tenyerünket belső élével odanyomva támasszuk a fülcimpák elé, mesterséges "tenyérfüleket" formálva, amolyan elefántosan. Ezáltal egyrészt lefogjuk a koponyacsont rezgését, másrészt a hanghullámok is távolabbról jutnak a fülünkbe. Ebben a kísérletben is úgy fogjuk hallani a hangunkat, ahogy mások hallanak minket."

Ő részletesebb leírást adott.

Itt egy videó, hogy hogyan is képzeltem el, a lényeghez pörgettem:

[link]

2015. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!