Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem jó a kontaktlencse, de...

Nem jó a kontaktlencse, de sajnos előleg ellenében már megrendeletem a fél éves mennyiséget. Mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés
Szaiaszok! Pár napja benemntem a vision express nevezetű szemüvegboltba, kontaktlencse után érdeklődni. Teljesen új vagyok a témában, ez lett volna az első kontaktlencsém. NA szóval... A hölgy leültetett, megnézte mind két szemem, felírta az adatokat, minden rendben ment, próbalencse sznap épp nem volt raktáron úgyhogy rendeltek nekem egyet. Hétfőn kaptam is az SMS-t hogy mehetek, mert megvan. Felrakta a szememre , ismételten egy látásvizsgálat következett. Bal szememmel éreztem, hogy gond van ugyanis nem igazán láttam az utolsó dián az utolsó két miniatűr sort, a högy kedvesen megnyugatott, hogy ez valószínűleg csak azért van így, mert még a szememnek ez tök új és hozzá kell szoknia. OKé, megértettem, vagyis inkább elhittem. Még egyszer jelzem, hogy a jobb szememen tökéletes volt a lencse. A próbalencsékkel kiküldte, üljek fél órát és próbálgassam. fél óra elteltével kicsit tényleg lehúzódott a könny a szememről. Majd szóltak, hogy menjek be egy újabb látásvizsgálatra, de az utolsó sorok még mindig olvashatatlanok voltak, ismétetéten azzal magyarázta, hogy hozzá fog szokni a szemem, csak még új neki. Jó, ezt is elhittem. A szükséges betanítás után megkérdezték, hogy kívánom-e megvásárolni a próbalencséket, illetve szeretném- feladni a rendelést a fél éves adagra? Sajnos mind a kettőre igent mondtam. Így a próbalencséket azzal a hittel, hogy jó lesz megvettem a szükséges kiegészítőkkel együtt 6000 forintér és mellé még a rendelést is feladtam amire 5000ft előleget kértek el, Így ezzel együtt fizettem akkor 11000 forintot. Teltek múltak a napok, ma a 3 nap kicsit már beleuntam, hogy igazából rohadtul nem jó a lencse dioptriája. A mai napon azt hiszem lemegyek és reklamálok. Kontaklencsés ismerősemiet kérdezgetve is arra jutottunk, hogy amit a nő mondott az egy bődületes nagy hülyeség nem kell azt annyira szokni, csak berakom a lencsét könnyezek fél percig és kész... A kérdéseim a következők: Van e esélyem új látásvizsgálat után ingyenesen elhozni az új próbalencsét, vagy azt az 5000ft-t már bebuktam illetve, ha nem állnak eléggé nyitottan a témához van e esélyem legalább az előleget visszakérni? Nagyon esetlen vagyok még a témában mostanában készülök saját talpra állni ezért szeretném független személők véleményét is hallani, nem csak a szülők elfogultsággal teli véleményét. A válaszokat előre is köszönöm, nagy segítség lenne nekem.

2015. nov. 5. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Még az életben ilyet nem hallottam, hogy egy optikában egy teljesen hozzá nem értő illető dolgozzon, és még rá is sózza az emberre a kontaktlencsét.

Könnyen lehet, hogy nem fogsz semmi pénzt visszakapni, és még ők lesznek felháborodva. Abból kiindulva legalábbis, hogy ilyen szépen lehúztak.

Ettől függetlenül mindenképp menj vissza, mondd meg, hogy tévedett, és nem jó a lencse, szóval legyen szíves a próbalencsét és a rendelést is kicserélni megfelelő dioptriára, vagy pedig visszaadni az összes pénzt.

Ha nem engednek, akkor talán a fogyasztóvédelemhez tudsz fordulni panasszal.

Ja és a legfontosabb, hogy a szemedet sose ilyen szemüvegbolti dolgozókkal nézesd meg. Rendes szemész orvoshoz menj, az megbízható és pontosan meg tudja vizsgálni a szemeidet, és ugyanúgy megrendeli neked a lencséket, és még előleget sem kér.

2015. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyenlőre úgy tűnik lesz megoldás az esetre, a hölgy optikust nem szeretném egyáltalán leminősíteni mindenkinek van erősebb és gyengébb napja is, de egy másik optikus a bolton belül (vagy nem is tudom hogyan hívják őket) megnyugatott, hogy az az lényeg, hogy nekem jó legyen, és hogy egy korábbi időpontban menjek be, amikor még nem nagyon fáradt a szemem.
2015. nov. 5. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!