Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennél ha találnál pénzt?...

Mit tennél ha találnál pénzt? (Őszintén válaszolj, Sztorikat szívesen olvasok ha van valakinek!

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdés elméleti ti mit tennétek ha pld: Találnátok egy pénztárcát benne 150-200 ezerrel? Iratok nélkül? Gondolom az emberek többsége megtartaná mivel nem fog a rendőrségre levinni 150-200 ezer forintot minden irat nélkül. Én megtartanám! (Ez az én véleményem)


De tételezzük fel ott vannak a tulajdonos iratai és mellette a pénz az összeg legyen megint olyan 150-200 ezer forint, ha nem is ennyi akkor olyan 80-100 ezer. Ti mit tennétek felkeresnétek a tulajdonost?


Én nem pedig, egy becsületes tisztelet tudó ember vagyok, nem egyszer találtam már bérlet tokot fényképpel, lakcímmel, személyivel elvittem az illető házához, és nagyon örültek neki. Volt már olyan is, hogy egy idős ember kirántott a zsebéből egy 10000-rest és utána vittem. Arany fülbevalót a suliba, leadtam a portán. A lépcsőházunkban találtam már telefont is, azt is vissza jutattam, ajtóba ha látok kulcsot mindig beszólok hogy kint felejtették (nehogy ellopják, vagy becskukják és később vissza jöjjenek). Mind mind nagyon hálásak voltak, hogy becsületes vagyok. És én ennek nagyon örülök ha örömet szerzek másoknak.


Ez mind mind, az évek során történtek velem de ha már 100-150, ezret találnék már nem adnám vissza, hiába hogy hiányzik valakinek de én nekem az nagyon sok pénz és nagyobb örömet okozna, mint hogy vissza juttassam, Meg aki elhagy annyi pénzt vessen magára és ott van mér több is aki annyival szaladgál.


2015. nov. 6. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Pénzt és egyéb értékeket megtartanám, személyes iratokat visszaadnám.
2015. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Meg azért régen teljesen más idő volt, most 17 éves vagyok szegénység van az egész országban, kevés a pénzünk ezért is tartanám meg.

1#. Értem, azzal csak az a bibi hogy vissza viszed az üres pénztárcát, és ha te vetted ki a pénz belőlle, ha nem úgyis azt fogják hinni, hogy te voltál. Egyik ismerősöm járt, úgy, hogy talált egy pénztárcát, vissza juttatta a tulajdonosának, aki elég csúnyán nézett rá. Utólag derült ki, hogy pénz is volt benne azt már valaki kivette és eldobta az iratokat. Azt hiszem föl is jelentette az ismerősöm, és meg gyanusította. Na azóta azt megjegyezte, hogy bármit is fog találni inkább megtartja.

2015. nov. 6. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:
találtam egyszer 70 000 Ft-ot. ironikus volt mert akkor történ mikor ép lakás eladás alatt voltam s tizmillio volt a bankszámlámon s semmit se jelentett 70 000 Ft. tizszerannyit kerestem mondatokkal, 10 milliot ajánlottak, azt mondtam legyen 10700 000, s legyintettek, oké. utána meg nem akartak engedni az árbol mikor vettem s megrekedtunk hasonlo összegnél - ennyi volt az rányár és az én ajánlatom között s pusztán azzal megkerestem hogy semmit se tettem csak vártam. 3 nap után felhivtak, hogy oké. erremegtalálom a tizedét, a kettőnek egyutt a huszadát. most meg mikor csoro vagyok annak a tizede is sokat jelentene, de 7000-t sem találok, egyszer sok éve egy ötszázast...
2020. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!