Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavaly december környékén a szüleim elhatározták, hogy nem akarnak a munka miatt különélni, ezért megkérdezték tőlünk, hogy mi lenne ha elköltöznénk Németországba? Miután a terveim között kéttannyelvű gimi szerepelt úgy gondoltam semmi nem tud akadályozni (úgy igazi bartátaim vagy középiskola sem volt)aztán persze megtaláltam azt az iskolát amit kb. 5.-es korom óta keresek (csak valahogy mindig úgy gondoltam, nincs tehetségem hozzá pedig van és nem csak én mondom)ez az iskola a Nagykállói Korányi Frigyes dráma szakja lenne, viszont már meg van beszélve, hogy én bevállaltam és már nincs vissza út. Próbálom tudtukra adni a szüleimnek, hogy lehet, hogy meg van az a aszak amit szeretnék, de úgy érzem nem akarak hinni, vagy csak úgy gondolják majd elmegy tőle a kedve. A probléma az, hogy minél többet tudok róla meg (mármint az iskoláról) annál jobban tetszik. Már egy kisebb kapcsoltom is van a mostani elsősökkel, és ők azt mondták ott a helyem. Most mit csináljak? Mondjam meg a szlőknek, hogy nem megyek és csak úgy változtassam meg a terveiket, mert nekem van egy fellángolásom? (ők ezt szűrnék le belőle). Esetleg szakadjunk el, mert úgy is kolis lennék és hát hétvégére lehetek a nagyszülőknél. Vagy hagyjam az álmom és menjek el a szülimmel békésen és ne gondoljak arra, hogy talán az igazi nekem való iskolát szalasztom el. Alapból borzasztóan szeretem a művészeteket 9 éve zongorázom általában a különféle iskolai műsorokban is én kapom a főszerepeket, és az alap énekhangom is jó. (csak fejeszteni kéne) Thehát a suli tényleg nekem való. Ti mit tennétek a helyemben? Válaszokat előre is ködzönöm! 14/f

2015. nov. 7. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod meghozni a döntést, akkor a szüleid fogják meghozni. Amúgy ha vannak csajok és ők marasztalnak, én maradnék.

Németül mennyire tudsz?

A szüleid nem hiányoznának?

Szeretheted őket attól még, mert nem éltek együtt.

De csak akkor van értelme maradnod, ha tehetséges vagy.

Németben mit csinálnál, milyen terved van?

Lehet, hogy ott valami gazdag üzleti pacákként fogsz felnőni, de lehet, hogy a honvágyban fogsz nyomorogni.

Habár itt is lehet belőled akárki, meg senki.


A te életed, te döntésed.

2015. nov. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj ki Németországba. Lehet, hogy szép és jó ez a dráma tagozatos suli, de bőven elmarad még egy átlagos németországi iskolához képest is. Alapold azt gondold át, hogy világszinten melyik ismerik el jobban: a németországi vagy a magyarországi iskolákat? Persze, hogy a németországit, aminek meg is van az oka. Nem tudom, hogy mi fogott meg a Nagykállóiba, de kint bőven találsz hasonló kaliberű iskolát, ha nem jobbakat még.

Ráadásul kint jobban eltudsz lenni is a zongora tudásoddal. Itthon legfeljebb mellékállásba taníthatnád majd a gyerekeket zongorázni.

2015. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a válaszokat. Néazt mondjmetből még tanulgatok, de aztmondják jól haladok. Zongorázni semmi képpen nem szeretnék, mivel a szolfézs része az egyáltalán nem megy (az első tanárom nem preferála a szolfézsórára járást) tehát zongorával nem foglalkoznék semmi képpen. Az ikolába úgy minden megfogott azt tuodm, hogy kint minden iskola rohadtkönnyű tehát most, 8.ba azt tanuljuk mint majd kellesz éretségire. Az ikolában úgy minden megfogott úgy nem tudom mi tudnék kiemelni, csak ott akarok lenni. az nem hiszem hogy, nagy hiányom lenne a szüleim iránt apukám születésem óta dolgozik sofőrént és nincs olyan gyakran itthon. Aztánúgy is kolis lennék esetleg hétvégén lennék nagyszülőknél. németben egy évig lenne egy felkészítő Németből majd több mint valószínű, hogy sima gimibe mennék. Még meg kell érdeklődni a kini dráma iskolákat. Meg hát a barátkozás egy pöppet könyebb is mint külföldiül.
2015. nov. 7. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Rosszul érted: nem könnyebb kint az iskola, hanem jobb. Itthon csak be van magyarázva, hogy azt amit megtanulsz majd kelleni fog, pedig a felét nem is fogod használni többet az életben. Ráadásul amit itthon megtanítanak a középiskolában/gimiben, azt legtöbbször rögtön a legelső félévben ismét bemagoltatják veled az egyetemen. Ergo 4 évig tanulsz olyanokat, amit egyetemen utána még tanulnod kell félévig, hiába érettségiztél belőle.
2015. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!