Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki surgosen segitsen!...

Valaki surgosen segitsen! Ezeket a kerdeseket kene megvalaszolni! Ha valaki tud legalabb egy kerdesre valaszolni akkor irjon! Itt vannak a kerdesek: Mi az egyhaz? Mit jelent egy szent, katolikus, apostoli? Az egyhaz hirearchikus? Pls valaki!

Figyelt kérdés

2015. nov. 11. 19:02
 1/2 akoos válasza:

Hát, az egyház az egy Jézus által alapított közösség, ..., igen hierarchikus, hiszen vannak a papok, puspokok, biborosok es a fej a papa


(józan paraszti ésszel, de javítsatok ki, ha rosszat írtam)

2015. nov. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kiss Éva Judit válasza:

Mi az egyhaz?

Az egyházakat emberek alapították, Isten imádatának a céljából. A tagok, akik "nagyjából" egy eszméért tartják fönn, valamilyen szabályok szerint működtetik a szervezetet.

Mit jelent egy szent: a szent szó azt jelenti tiszta mindenféle szennytől: „Szentek legyetek, mert én az Úr, a ti Istenetek szent vagyok” (3MÓZES 19:2).Egy bibliai kézikönyv (Insight on the Scriptures) szerint „az eredeti héber koʹdhes [szó] a következő gondolatot közvetíti: elkülönítettség, kizárólagosság vagy odaszenteltség Istennek . . .; az Isten szolgálatára való különválasztottság állapota”.


katolikus: szerintem a wikipédia megírja, de az is sajnos néha félrebeszél, hiszen emberek írják. (Vagy igazat, vagy nem)


apostoli:A BIBLIAI igazság tiszta vize az i. sz. II. század kezdetére zavarossá vált a hamis tanítások miatt. Ahogy az Istentől ihletett prófécia megjövendölte, az apostolok halála után bizonyos emberek elfordultak az igazságtól, és inkább ’mesékre’ figyeltek (2Timóteusz 4:3, 4, Katolikus fordítás). Körülbelül i. sz. 98-ban János – az utolsó, még életben lévő apostol – óva intett ezektől a téves tanításoktól, és azoktól, ’akik megpróbálják félrevezetni’ a hűséges keresztényeket (1János 2:26; 4:1, 6).

Az „apostoli atyák” kifejezéssel olyan írókra utalnak, akik valószínűleg ismerték Jézus valamelyik apostolát, vagy olyan valakitől tanultak, akit az apostolok tanítottak. Általánosságban véve ezek a férfiak az i. sz. I. század vége és II. század közepe között éltek. Közéjük tartozott Római Kelemen, Antiochiai Ignác, Hierapoliszi Papiasz és Szmirnai Polükarposz.


Az egyhaz hirearchikus? (1Korintusz 11:3) De akarom, hogy tudjátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten

Ha az egyház Isten imádati céljára jött létre, akkor ezek után Te mit válaszolnál?

Ha megírnád a válaszodat, kérlek privátba tedd, vagy emailon: koncsekeva@gmail.com Köszi előre is

2015. nov. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!