Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki, illetve kik szolaltatjak...

Ki, illetve kik szolaltatjak meg a deli harangszot?

Figyelt kérdés
Errol sohasem talaltam leirast, de mindig erdekelt. Talan a papok, vagy van erre egy kulon ember?

#katolikus #templom #deli harangszo
2015. nov. 12. 17:35
 1/1 Prókátor ***** válasza:

Nálunk kb 30 éve elektronizálták a harangot (még a 80'-s évek végén, azóta úgy szól, mintha folyamatosan félrevernék a harangot) Azóta egy órával egybekötött automatika szólaltatja meg reggel 6kor, délben és este 7-kor. De ha van halott, azért délben szokott szólni a harang. Olyankor a "Lajos bá' " vagy más elmegy a templomba, és mikor az automatika lejárt, újra bekapcsolja. A misék elé valaki el szokott menni, vagy a pap szokott harangozni. De volt már, hogy én kapcsoltam be. A mise közbeni harangozást is szokta valaki kapcsolni.

A református templomnak is megvan az embere harangozásra.

2015. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!