Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Színház- és filmművészeti...

Színház- és filmművészeti egyetemre, film- és televízió szakirányba tényleg olyan nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
(Esetleg csak ismeretséggel?) Elolvastam, hogy elvileg mit kell hozzá tudni, de már az első műveltségfelmérő résznél elámultam. Valóban fel kell készülni mindenből? Történelem, zene, képzőműveszet stb.? És milyen szinten? Vagy valami javaslat, hogy miből hasznos készülni rá? Esetleg volt már valakinek valami tapasztalata?

2015. nov. 14. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Van pár ismerősöm a szakmában, én is MAJDNEM arra mentem tovább.


Kivétel nélkül mind azt mondta, hogy ha nincs senkid, se rokonod, se ismerősöd pár helyen, akkor mindegy hogy van-e végzettséged, vagy nincs, mert semmi esélyed sem lesz (persze kivétel, ha valami csiszolatlan gyémánt vagy)


A tudás résznél is az a probléma, hogy nincs igazán olyan, amit tényleg tudnod kell, de valammit számon kell kérniük, ezért van egy valagnyi művészettörténet, magyarul: művészettörténész leszel, ebből meg magadnak fogod kikövetkeztetni, hogy mit kell tudnod, lévén, hogy megtanulod a múlt hibáit.


Ismeretség nélkül nehéz, de ha mindenképpen ezt szeretnéd próbáld ki. Max tanulsz valami mást is és azzal mész tovább.

2015. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Mondjuk egyből gondoltam, hogy itt így megy ez, mondták is nekem. Na mindegy, majd kitalálok valamit.
2015. nov. 18. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen nehéz bekerülni. Az SZFE nyílt titok, hogy leginkább arról szól milyen ismeretségi köröd van. Az egész tesztek arról szólnak, hogy legyen valami kifogásuk miért nem vesznek fel (nyíltan nem mondhatják ki, hogy nincs ismerősöd itt, úgyhogy menj inkább haza).

Szakmáról meg annyit két féle irány van: elmész helyi TV csatornákhoz, vagy pedig megpróbálsz valamilyen filmforgatásokra bekerülni.

Első iránynál a kutyát se érdekli milyen végzettséged van, csak egyetemi végzettség legyen (emiatt nem tudok máshol elhelyezkedni), a másiknál meg ahogy írták elég erőteljes protekció kell.

2015. dec. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!