Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Műtétem volt, s táppénzre...

Műtétem volt, s táppénzre vett a háziorvosom. De a munkáltatom, szeretné, hogy szabadságot írassak ki a hétre, s a jövőhétre. Én nem szeretném. De avval vagdalódzik, hogy akkor elküld, mert úgyis próbaidőn vagyok! Táppénz alatt is elküldhetnek?

Figyelt kérdés
Milyen jogaim vannak?
2015. nov. 16. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Elöször is próbáidöa alatt nem jár szabadság.

Másrészt táppénz alatt nem lehet felmondani.


Harmadszor, ha ilyen a fönök, akkor a helyedben nem akarnék ott maradni, mert jó nem lesz belöle.

2015. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De, próbaidő alatt is jár szabadság. Annyi, amennyit már megkaptál (havi 1-2 nap), előre nem lehet kivenni semmit.

Táppénz alatt pedig már el lehet küldeni, megváltoztak a törvények.

Én is azt mondom, hogy ha ezzel kezdi, ott nem nagyon érdemes dolgozni. Szerintem ragaszkodj a táppénzhez - és, ha elküld, akkor jobb is, hogy még időben kiderült.

2015. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vigéckedhetek, mert itt nem nagy a munka lehetőség!Arra akar még kötelezni, hogy menjek be leltározni két napra!
2015. nov. 16. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Túlórát írásban kell elrendelnie, pontos leírással (idő tól-ig). És utána vagy kifizetni, vagy lecsúsztatod. Ha hétvégén volt, akkor dupla idő vagy pénz jár érte.


De betegen ne hívjon be.

2015. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha mütét után táppénzen vagy, akkor az egészségedet veszéylezetetd, ha nem tartod be az orvosi elöírásokat.


Ha a munkaadód ezt nem fogadja el, akkor semmi esetre sem éri meg ott dolgozni, mert ez az a fajta fönök, aki dolgoztat, akár túlórában meg hétvégén és utána nem fizeti ki.

Akkor már jobban jársz, ha nincs munkád, mint ilyen.

2015. nov. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A helyzetem bonyolodott.Még táppénzen vagyok,s van 8nap szabadsàgom erre az évre.De szombat este végle bezàrjàk a boltot!Ilyen esetben mivan?
2015. nov. 17. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben - ha a főnök nem vesz át máshova - vége a munkádnak: a táppénzt és a fennmaradt szabadságokat pedig ki kell fizetni. Nem 8 napot, csak arányosan (kb. 6-7 napot, ameddig tart a munkaviszonyod).

Amúgy megkérdezhetem, hogy ezt miért az "egyéb" kérdésekben kérdezed?

2015. nov. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hol kellett volna ezt a témát kérdeznem? Köszönöm a válaszokat!:)
2015. nov. 18. 08:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Pl. a "jog" kategóriában. Ugye törvényeket kérdezel.
2015. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Legközelebb ha ilyen kérdésem lesz ott teszem fel!
2015. nov. 18. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!