Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális, ha zavar, hogy...

Normális, ha zavar, hogy felnőttek nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés

Azt még csak- csak megértem, hogy tizenegy- két éves userek nincsenek tisztában a legelemibb helyesírási szabályokkal sem.

de sehogy sem fér a fejembe, hogy nem egyszer felnőtt (legalább is magukat annak tartó) kérdezők elképesztő helyesírással (vagy még inkább nem helyesírással) teszik fel a kérdéseiket.Itt nem a melléütésekre gondolok - az bárkivel előfordulhat, semmi gond, de az "utáNNa", "leSSz", "ujj" (mint melléknév), "haDja". Stb. jellegű borzalmak már kiverik a biztosítékot.az egy külön téma, hogy a "hogy" helyett "h", "vok", a "vagyok" helyett. csak engem zavar? bennem van a hiba? ... igen, én meg nem használom a nagybetűket.


2008. szept. 13. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

erre csak annyi jut az eszembe, hogy: a vok, az a vagyok ok nélkül :))))

és ez milyen igaz. aki nem tud helyesen írni, az sztem egy nyelvileg igénytelen, primitív suttyó....

2008. szept. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
engem is bosszant,meg is szoktam írni-kedvesen-erre lepontoznak és beszólnak,h.ne okoskodjak...de nem igazán érdekel...sajna nem sok mindent lehet tenni...
2008. szept. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Elöttem szóló: ha ezzel a helyesírással – központozás, gondolatjel, rövidítés – szoktál másokat kioktatni, akkor nem csodálom, hogy lepontoznak. :)))


A saját hibák mindenkinek természetesek (nekem is) míg a másiké szemetszúró és bosszantó.

Érdemes olvasni egy kis Nádasdy Ádámot vagy az internetes kommunikációról készült írásokat. (van jópár) Feloldja a nyelvrontással kapcsolatos félelmeket, ha az ember megérti, hogyan működik a nyelv és hogyan működik a kommunikáció.

Aki nagyon ragaszkodik a formális dolgokhoz az igazán azt az időt kéri számon másokon amit ő maga a tanulásra fordított vagy vagy jelen pillanatban a megfelelésre fordít.

Nádasdy egyébként rendkívül szórakoztató "tanító". :)

2008. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

fiktív szellemi onánia


a helyes kifejezés, erre, és az ehhez hasonló, lassan már tucatjával számolható "jaj istenkém, hát már miért nem tudnak ezek helyes írni, most mit én csináljak" típusú kérdésekre.

2008. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
engem nem zavar, de ha valaki nagyon durva hibákat vét, az sokat elárul a kérdezőről. általában meg is jegyzem neki, főleg a "mijér nem tok becsalyozni?"-jellegű kérdéseknél, de csak besértődés a reakció.
2008. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, ha zavar, mivel ha jó a helyesírásod, rögtön észreveszel minden hibát, és szemet szúr. :) Egy jó asztalost is kiveri a frász, ha gyatra munkát lát, ahogy a mesterszakács is elképed a szottyadt húson. :D Zavar, de nem tudsz mit tenni. Aki gyerekkorában nem tanult meg helyesen írni, nem is fog. A lényeg, hogy te tudsz, és kész. :)
2008. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

lehet, hogy van valami igazsága annak a kedves válaszolónak, aki "fiktív szellemi onániának" nevezte a kérdést, lehet, hogy valóban öncélú és kevés haszonnal jár a kérdés, de nem tehetk róla - én bizony a szellemi igénytelenség egyik -és nagyon fontos!- megjelenéseként látom a jelenség terjedését.

2008. szept. 13. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
van,aki diszgráfia,diszlekszia miatt ír helytelenül.valaki azért,mert életében nem olvasott könyveket-de ez nem biztos,hogy csak az ő hibája.
2008. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam kiveri a biztosítékot ha valaki nem használja a nagybetűket. Ugyanis azok használata még első osztályos tananyag. Ilyenkor mi van? :))) Essünk egymás torkának?
2008. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a barátom ír iszonyatosan hibásan meg néha értelmetlenül!!

Ez annyira zavar Engem, hogy néha össze is szoktunk ezen veszni,mert annyira dűhít!!Viszont indokolni nem tudja, hogy miért így ír!Be kell látni, hogy ezen felnőtt korban már nem lehet változtatni. :S

2009. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!