Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ugye, hogy így van?

Ugye, hogy így van?

Figyelt kérdés

Elősször is, szögezzük le, hogy nem akarok senkit megölni, csak szóba került tegnap és azt mondták nincs igazam. :D Na, de:

Ugye, ha megölsz egy embert, akkor gyilkos vagy. De, ha ráveszel valakit, hogy ő öljön meg valakit, akkor ő lesz a gyilkos, mert ő lőtte le. Illetve, ha valakit hipnotizálsz és úgy veszed rá, akkor se te vagy.

Valószínű, pzihopata vagy meg lecsuknak, mert tettestárs vagy, de nem vagy gyilkos, csak kitervelő nem? :D



2015. nov. 21. 12:19
 1/4 anonim válasza:
de, szerintem gyilkos az is, aki ráveszi/rákényszeríti a gyilkost, mert ebben az esetben nem a tett, hanem a szándék, a gondolkozása teszi gyilkossá. ha azt mondod valakinek, hogy hazudjon valaki másnak a kedvedért, akkor te is hazug vagy.. érted.. nem tudtam hirtelen jobb példát:D
2015. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A felbujtó ugyanolyan bűnös és az eddigi esetek alapján úgy vettem észre, hogy nem kap kevesebbet, mint aki elkövette.
2015. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jogilag felbujtó lennél, akire ugyanazt a büntetési tételt kell megállapítani mint a tettesre.


A filozófia/ morál felől nézve viszont gyilkos lennél, mert attól, hogy az öléshez nem egy kést, hanem egy másik embert használtál eszközül, nem változtat a tényen hogy az áldozat a te halálára irányuló akaratod miatt halt meg.

2015. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :) Most már értem.
2015. nov. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!