Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legerősebb fém...

TheLastDax kérdése:

Melyik a legerősebb fém ötvözet, amit harckocsinál páncélként lehet használni? Mármint milyen fajta ötvözet a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés

(Ha lehet számokat is kérnék. %-ban)

Egy 125mm-es ágyúból kilőtt wolfrám-karbid magos páncéltörő lövedék kivédéséhez kellene.


A lövedék átviszi 600mm vastag átlagos acélpáncélzatot, mely fajtát a T42-es szovjet tanknál használtak.



2015. nov. 21. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Adamantium és Gyémánt ötvözete.
2015. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet az előző válaszolóval. Adamantium csak a Marvel képregényekben van a gyémánt meg nem fém!

Bár én sem fémet mondok de erős!


Ez a 2010-ben felfedezett grafén! 2 dimenziós anyag 10x vékonyabb mint a hajszál és 10x erősebb a gyémántnál!

De a 4. típusú anyag is kiválló! A plazma! De ha plazmára grafént viszünk fel erősítésnek rétegelve mint a páncél akkor szerintem egy űrhajó át tudna haladni a napon nem égne el! De ez csak feltevés viszont az anyagok léteznek és mára titkosították!

2015. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. (Igazából olyan anyag kéne, amit egy normál ember is beszerezhet a házilag épített "játékszeréhez".)
2015. nov. 28. 21:13
 4/4 anonim válasza:
Én acél és vanádium 0.3 as ötvözetét használnám amit átkovácsolnék a szivosság erősitése végett és kb 45° döntve szerelném be a nagyobb keresztmetszett miatt.
2017. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!