Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti melyik tartjátok jobb...

Ti melyik tartjátok jobb szakmának:-ügyvéd -orvos -vagy jogász?

Figyelt kérdés
2015. nov. 22. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Orvos, egyértelműen. Azzal még van esélyed munkát találni, jogászból és ügyvédből annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Többet keresnek mint az orvos az igaz, de megfelelő kapcsolatok nélkül esélytelen a fényes karrier, manapság pedig nagyon nehéz olyan barátságokat kialakítani, ami tudná egyengetni az utad egy jól fizető ügyvéd-jogász munka felé.

Ez persze csak az én véleményem, szerintem az orvos a legjobb ezek közül.

2015. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha neked ez három szakma, s nem kettő, akkor túl sok fogalmad nincs ezekről.

Én azt tartom jobb szakmának, amelyiket szívesen végzem, s nem kell vállalhatatlan kompromisszumokat kötni.

De szorosan ragaszkodva a kérdésedhez sem tudok mit kezdeni ezzel. Ha hülye vagyok az emberekhez, akkor egyik sem jó. Teljesen másfajta ember kell a gyógyításhoz, s más az joghoz.

Ritka az olyan ember, akiben mindkét képesség megvan, s csak döntésén múlik, melyik irányba mozdul.

2015. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Attól is függ, hogy te melyiket szeretnéd csinálni! Igaz, a jogász/ügyvéd többet keres, de lehet, hogy az a szakma téged annyira nem is érdekel! Vagy fordítva. Szóval azt válaszd amelyik a legközelebb áll hozzád.


Én egészen biztosan az orvost választanám, kiskorom óta vonz ez a szakma. De ez csak az én véleményem, a végső döntést neked kell meghoznod!:)

2015. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd az jogász...


Az orvos meg a jogász pedig egyáltalán nem hasonlítható össze. Nincs olyan, hogy "melyik jobb". Teljesen mást csinálnak, más beállítottság kell az egyikhez meg a másikhoz. Aki alkalmas az egyikre, nem biztos, hogy jó a másikra is. Vannak persze orvos-jogászok is, de ők is az egyik területen dolgoznak inkább, a másik csak egy szakértői területnek minősül inkább.

2015. nov. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!