Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha van itt jogász vagy rendőr,...

Ha van itt jogász vagy rendőr, segítene egy kérdésben?

Figyelt kérdés

A suli kezdetekor találtam egy melót,szórólapos lettem pesten. A cég és a meló hivatalos,ez 100%. Ami viszont gond,hogy sok házban feljelentéssel és van ahol erőszakkal is fenyegetnek,mondván,hogy tilos belépni a szórólaposoknak a házba.


Ez igaz? Nem léphetek be egy társasházba? Természetesen nem a lakásba,csak az előtérbe vagy az udvarra a postaládákhoz megyek.


Próbáltam Wikit és Guglit,de nem találta erre semmit. A cég szerint kamu,de mi van,ha mégsem? A suli miatt nem akarok bajt,ügyvédet nem ismerek és nincs is rá pénzem.


Előre is köszönöm a választ és a linkeket.



2015. szept. 21. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Magánterület, s mivel nem ott laksz, nem ott lakóhoz mégy, így megtilthatják neked a belépést.
2015. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez felvet valamit: Ha adva van egy 3 lakásos társasház 3 tulajjal,akkor 2 tulaj megtilthatja azt,hogy a 3. lakóhoz szerelő jöhessen? Hiszen közös tulajdonú terület az előtér és ugye 3-ból 2 az többségi tulajdoni döntés.
2015. szept. 21. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Most szórólapozásról kérdezel, vagy szerelőről? A szerelő az egyik vagy több lakóhoz megy, megbízás alapján. A szórólapozót senki nem hívta.

Egyébként a szerelő munkáját is lehet korlátozni.

2015. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"...szórólapozót senki nem hívta."


Igen,de azért is mennek a telefonok és az e-mailek amikor az önkormányzati újságot vagy a filmforgatás miatti parkolási tilalmi értesítőt nem kapják meg és elviszik a kocsijukat. Ekkor a szórólapos céget ők meg minket melósokat baxxxtatnak.

2015. szept. 21. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, azok közérkedű közlemények, amiket az Önkormányzatnak közzé KELL tennie. Nyilván morognak, ha azt nem kapják meg.


A reklám szórólapozás más. Ha kifejezetten megtiltják, akkor nem hagyhatsz ott semmit, nem léphetsz be. Ha mégis, akkor eljárást indíthatnak ellened.


Ne keverd a szezont a fazonnal, mert egyre nevetségesebb példákat hozol. A reklámokra amúgy is mindenki mérges, mert esélyes, hogy a fontos dolgokat pont azért nem tudják meg, mert a sok reklám miatt rutinból hajítanak mindent a kukába. (Én egyszer értesítőt is kidobtam így véletlenül...)

2015. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!