Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zuhanyzás közben rázott meg...

Zuhanyzás közben rázott meg az áram, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Kb 7-8 órája zuhanyoztam,közben ment a mosógép, épp engedte le a vizet a kádba. Azt vettem észre ,hogy elzsibbadtak a kezeim csuklóig,ekkor gyorsan kigrottam a kádból. Az ijedtségen kívül semmi bajom, a kéz zsibbadás egyből elmúlt,nem fáj semmim,jól vagyok, nem ugrált a szivem. Mások szerint csak nagyobb áramütéskor érdemes orvoshoz fordulni. Megnyugodhatok?
2015. nov. 22. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi áramütéstől nem lesz bajod. Viszont sürgősen vizsgáltasd meg szakemberrel a hiba okát. Az is lehet hogy nem védőföldeléssel ellátott a mosógép dugaszoló aljzata.
2015. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
azért menj el dokihoz
2015. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És ha legközelebb nem éled túl ?

Talán nézesd át szakemberrel a villanyhálózatot.

2015. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az lesz az első dolgom holnap. Egyébként milyen típusú áramütésnek lehetnek következményei?
2015. nov. 22. 20:19
 5/9 anonim válasza:
Szerintem nem lesz semmi bajod, de azért a dokit ne hagyd ki. Illetve a szerelőt is mielőbb hívd fel.
2015. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ostoba és felelőtlen válasznak tartom azt, hogy nem lesz baja. Már ma, az eset után orvoshoz kellett volna mennie a kérdezőnek. Vannak olyan halálesetek, amelyek a behatás pillanatában következnek be, s vannak, amelyek csak napokkal később. De előfordulhat olyan is, hogy „csak” élethosszig tartó rendellenességet okoz a szervezetében.


Sok minden változott az elektromosság körül az elmúlt évtizedekben. Nem vagyok ennek tudója, csak hallok, látok dolgokat. Sok háztartásban vegyesen van jelen a régi és az új előírásoknak megfelelő elektromos eszköz, illetve azzal összeköttetésben lévő.

Egy jól kiépített rendszerben semmiképpen nem érhetne áramütés attól, hogy a mosógép zárlatos, s te meg közben fürdesz. Más lenne a helyzet, ha hozzáérsz a gép olyan részéhez, amelyik ára alatt van, illetve áram alá került.

2015. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A mosógép le lesz cserélve,az már biztos. Villanyszerelőt is hívok. Viszont azt olvastam,hogy a váltóáram kevésbé veszélyes a szervezetre. Ez az volt nem? Bocsi,nem értek hozzá annyira. Ha holnap elmegyek dokihoz,nem késő még ugye?
2015. nov. 22. 23:42
 8/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, akkor a jelenlegi mosógépet húzd ki a konnektorból mindig, mielőtt valami vizes dolgot csinálsz a fürdőszobában. Csak addig legyen áram alatt, amíg mosol vele. Szerencsés vagy, hogy ennyivel megúsztad. És tényleg nézesd meg szakemberrel (ha a mosógépet nem is, mert lecseréled, de a hálózatot akkor is).
2015. nov. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!