Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti melyik életutat választanát...

Ti melyik életutat választanátok a helyemben? (Mentális beteg vagyok)

Figyelt kérdés

A mentális betegségem miatt munkaképtelen vagyok.Illetve a fizikai állapotom teljes lepusztítása árán tudnék munkát végezni,amibe hosszú távon belehalnék.


1.Dolgozni valahogy pár évet(ha bírom),elvegetálni egy garzon albérletben és élni még pár évet.


2.Találni valakit,aki eltart,és elveszíteni az egyéni szabadságot és bizonytalan ideig kiszolgáltatottságban élni?


Sajnos teljes értékű életet soha nem fogok tudni élni(sokáig ezzel hitegettem magam),de 27 éves vagyok és kezdem belátni,hogy ezzel a betegséggel nem lehet.


És úgy érzem rövid időm maradt arra,hogy választásom legyen a kettő között.


Melyik éri meg jobban?

Fizikailag szenvedni,de egy rövid ideig élni szabadon vagy kiszolgáltatottságban élni,megmenekülve a testi szenvedéstől,viszont lemondani a szabadságról és mástól függeni?


2015. dec. 1. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a mentális betegséged?
2015. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sokféle mentális betegségem van.


A legfőbb,a paruresis(Nem tudok idegen helyen pisilni,kakilni).

De emellett szorongós vagyok.Mindenen aggódok,paranoia.Kényszerbetegségek(állandó kézmosás,félelem attól,hogy nem oltottam le a lámpát,vagy nem zártam el a csapot),testképzavar(folyton elégedetlen vagyok az alakommal,holott rendszeresen sportolok).

2015. dec. 1. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:

"A legfőbb,a paruresis(Nem tudok idegen helyen pisilni,kakilni). "


Hát, ez elég kellemetlen. Pedig vannak olyan helyek, ahol tényleg a mosdó a legnyugodtabb, legkényelmesebb hely. Ráadásul fel is frissülhet az ember.

Én erre csak azt tudom javasolni, hogy mindig legyen nálad légfrissítő vagy dezó. Papír általában mindenhol van, amivel ki lehet tapétázni az ülőkét is. A fülkében pedig senki nem tudja, hogy mit csinálsz, mikor mentél benne. A hangokat sok helyen nem lehet hallani, de szerintem te sem azt figyeled. Meg ugye a kabinból is akkor jössz ki, amikor akarsz.


"állandó kézmosás"

Nálam ilyen egy napig volt talán. Aztán ráuntam és a kezemnek sem tett jót. De amúgy vannak ilyen fertőtlenítős kencék vagy zsebkendő, amivel lehet segíteni rajta. Nem a vegyszerek világa a természetes.


"félelem attól,hogy nem oltottam le a lámpát"

Ez ellen azt lehet tenni, hogy direkt megnézed, hogy lekapcsoltad el. És tudod jól, hogy anélkül nem mennél el. Tehát koncentrálsz.

A csap sokkal durvább téma. De az sem végzetes. Itt is elzárhatod akár az egész lakasban a vizet, ha zavar.


Amit komolyabbnak tudok ítélni a szorongás és a paranoia. De fura, hogy párkeresésnél nem jön elő. Főleg, hogy az alakoddal is elégedetlen vagy. Mi bajod az alakoddal?

2015. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a mosdóhoz még annyit, hogy asok helyen alaposan felmosnak mindent fertőtlenítővel. Nem olyan, hogy erjed a hugy, meg a kaki a beteg emberekből.
2015. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A wc-zésnél nem a higiénia a gond.

Nem megy.Már 5 évesen sem tudtam,mert bennem volt a tudat,hogy mások ott vannak.

Időre sem tudok.

Tehát dolgozni csak úgy tudnék.ha hajnalban wczek és délután és egész nap nem iszok semmit,amit pár évnél tovább nem bírna a testem,sem a szellemem.

2015. dec. 1. 21:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Legalább megpróbálhatnád, hogy bemész egy plázába.
2015. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akár ihatsz előtte sokat, hogy ne legyen más választás:)
2015. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Látom nem érted!

Volt hogy 1,5 liter folyadék volt a hólyagomban,és akkor sem tudtam,pedig már a falat kapartam a fájdalomtól,önkívületi állapotban voltam,és azt kívántam öljön meg valaki!

És még 2 óra volt,mire hazaértem.


Ez egy állandó rettegés a fájdalomtól.

2015. dec. 1. 21:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig meg is könnyebbülnél és az élet is szebb volna.
2015. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem irigyellek...

Én, személy szerint a második verziót javasolnám inkább, (és választanám, ha a helyedben lennék). Illetve, otthonról végezhető munka, (ha lehet még ilyet találni egyáltalán) kiutat jelenthetne a kiszolgáltatottságból.

Az első választással sem élnél szabadon, hiszen folyamatosan a kényszereid és a szorongás rabja lennél, ami abban a helyzetben szerintem fokozódna is (otthon azért csak jobban el tudsz lazulni). Egyébként ezekre nincs gyógyszeres kezelés?

Remélem találsz hosszú távon is élhető megoldást, és nem teszed tönkre magad!

2015. dec. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!