Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen mester lövész puskát...

Milyen mester lövész puskát vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék érdeklődni, hogy milyen mesterlövész puskát érdemes venni nagy éretű állatok vadászathoz. Mekkora kaliberűt, milyen távcsővel, milyen lőszerrel, milyen fajtát és egyéb tulajdonságokkal rendelkezőt? Eddig csigás íjjal mentem vadászatra vaddisznóra meg szarvasra és most szeretnék váltani. Tudom, hogy egyedül szinte lehetetlen megtanulni vele lőni, ezért majd keresek valakit. Kérlek ne írjato bunkó megjegyzéseket. Várom a tanácsokat.

#vadászat #lőszer #fegyver mesterlövészet #kaliver távcső
2015. dec. 2. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A kerdesbol itelve te maximum orvvadasz vagy, mert ha tenyleg lenne vadaszengedelyed, nem itt kene ezt a kerdesd feltenni. Mivel fegyvert - vadaszengedely hianyaban - sehol sem vehetsz, a kerdes targytalan.
2015. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
IP címe alapján beazonosítottuk, nyomozó kollégáink hamarosan felveszik önnel a "kapcsolatot" a vadászati törvény megszegése miatt.
2015. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyet:

[link]

2015. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eredetileg nem igazán érdekelnek ezek avdolgok, csak azért tettem fe ezt a kérdést, mert meg akartam tudni, hogy egy ehez hasonló kérdésre milyen válaszokat adnak. #D
2015. dec. 2. 11:28
 5/10 anonim ***** válasza:
E-mail címét nem szükséges megadnia, már tudjuk.
2015. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Már a Terrorelhárítási Központ is nyomoz utánad, mert állatokra nem "mesterlövész puskával" vadásznak...
2015. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha eddig csigás íjjal vadásztál az azt jelenti hogy van vadászvizsgád, így betéve tudod a törvényeket nem? Akkor mégis hogy-hogy itt kérdezel? No, de mivel betartom az oldal szabályzatát, (nem kötekedek) így válaszolok.


Vadászni nem mesterlövész puskával, hanem vadászpuskával szokás. (a mesterlövész puskával a nemzetközi terminológia szerint 800 méterről el kell találni egy mellkas méretű célpontot) Vadászatban 200, nagyon maximum 300 méteres lőtávok vannak, de az esetek 90%-ban inkább 100 méteren belül lőnek, ehhez szükségtelen egy mesterlövész puska. Bár semmi nem tiltja a mesterlövész puskák használatát vadászatra, egyszerűen felesleges és költséges egy több millió forintos fegyver ilyen célra.


Mégis mi az a "nagy értékű állat"? Ilyen nincs, nem létezik. Minden vadhoz megvan az alsó határ a csőtorkolati energia és/vagy a kaliber tekintetében, ezek általában országonként eltérően változnak.


Nagyon remélem hogy ez a "Eddig csigás íjjal mentem vadászatra vaddisznóra meg szarvasra és most szeretnék váltani." csak egy kamu beszólás volt és ez a "Eredetileg nem igazán érdekelnek ezek avdolgok, csak azért tettem fe ezt a kérdést, mert meg akartam tudni, hogy egy ehez hasonló kérdésre milyen válaszokat adnak. #D" beszólásod igaz. Mondjuk ezt majd a lehetséges házkutatás eldönti.

2015. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: HA valóban legálisan vadászol,akkor gondolom ismersz vadászokat. Őket kérdezd,vagy egy vadászfórumon érdeklődj,ne itt a troll-etetőben!


Válaszolók: Sokan vadásznak (idehaza is)"mesterlövész" puskával. Sok R700 Police és TWS modell,sőt SVD Dragunov is van beírva. SŐT!!! AI is,338 Lapua kaliberben!

2015. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A "troll erdőről" szerintem T.Kérdező tehet!

A dragunov meg sosem volt mesterlövész puska.

2015. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az SZVD távcsöves puska, nem mesterlövész puska.
2015. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!