Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudjam hogy mikor kell...

Honnan tudjam hogy mikor kell a szignó és az aláírás?

Figyelt kérdés
Hogy döntsem el, hogy mikor elég a szignó és mikor írjam ki normálisan a nevemet?

2015. dec. 6. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Mielőtt a valódi kérdésre válaszolnék:

Egy ezzel azonos kérdésre már válaszoltam itt, szépen le lett pontozva. Nem értem, miért.

A kettő egy és ugyanaz. Signature latin szó. Egyedi azonosító, aláírás. A kettő között annyi különbség van, hogy az aláírás nem jelent mást, a signature egyéb egyedi azonosítót is jelenthet.


A közbeszédben a szignón, gyakorta a rövidített aláírást értjük. AE szignó, Ady Endre aláírás. Mindkettőre igaz, hogy folyóírással írott. Van, aki ugyanúgy írja, mint a töltött paprikát, van akinek tényleg van olyan kialakult kalligrafikus kézjegye, amelyet csak az aláírásához használ. Teljes nevet, vagy rövidítettet, mindegy.


Amire gondolhatsz az az egyes űrlapok „olvasható aláírás” rovata. Na az arra szólít fel, hogy ne aláírd, hanem odaírd a nevet. Olvashatóan. De akkor ez nem a te egyedi kézjegyed. Csak ilyen helyeken kell így tenned, máshova mehet a firka.

2015. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondják teljes nevet kérek, akkor kell teljes név, ha azt mondják aláírást kérek, akkor csak egy aláírás (avagy szignó)

De ha nem vagy benne biztos, kérdezd meg!

2015. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy aláírás=signiture=szignó, de mégis különbséget tesznek az emberek a szignó=firka-aláírás, és az aláírás=teljes, olvasható aláírás között.


És nem tudom hogy mikor melyiket kell írni.

2015. dec. 6. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

de az aláírás nem teljes nevet jelent, hanem aláírást...


ha csak 2 betű az aláírásod az is aláírás. Azt használod, amelyik NEKED jobban kézre esik, kivéve ha TELJES NEVET kérnek, akkor értelemszerűen teljes nevet írsz.

2015. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Mondtam én, hogy le leszek pontozva, de ok nélkül. Tessék végre megtanulni használni az értékelést!


A szignó, szignatúra, aláírás pontosan ugyanazt fedi. Egyedi kézjegy. Különbség nincs.


Látom, a kérdezőnek nehezen megy a szavak értelmezése, mert még mindig ragaszkodik ahhoz, hogy nem tudja, mikor mit kell. Pedig pofon egyszerű.

A kérdés csak hivatalos iratok esetében merülhet fel. 99,99%-ban valamilyen hivatalos űrlap alján.

Óda mindig kézírással kell írni a nevet, és olvashatóan. Egy kivétel van, a bankoknál az aláírási címpéldány. Azon firkálni kell, s ezt a firkát kell használni a bank esetében minden irományon. Pl. átutalás.


De ne törd sokat a fejed. Ha aláírást kérnek, akkor firka. Rövid vagy teljes, tök mindegy. Ha olvasható aláírás kell, akkor kézzel odaírod a neved. Ennyi!

2015. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!