Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok szemüve...

Miért van az, hogy sok szemüveges ember arca "hozzáalakul" a szemüveghez?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem régóta állandóan szemüveget hordó embereknél, hogy ha véletlenül leveszik a szemüveget, olyan, mintha hiányozna valami a fejükről. Nem csak mert megszoktam őket úgy, hanem valahogy mintha benyomódott volna a szemük környéke az évek során, vissza a fejük felé.

2015. dec. 9. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak a fülemnél vettem észre, hogy a szemüveg szára megnyomja a fejem. Kiskorom óta hordom, valszeg ilyenné alakult ott a koponyám, de a szemem környékén nincs gond.
2015. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezek szerint Neked egyáltalán nem is változott az arcformád a szemüvegtől?

Egy ismerősöm azt mondta, a szemüvegben az ember nem használja annyira a szemizmait, hanem az egész fejét forgatja, és ezért lehet, hogy a szem környéki izmok máshogy alakulnak, mint a fej többi részén, és szerinte ezt figyeltem meg. Én magamon azt vettem észre, hogy sokszor hátrafeszítem a füleimet, mintha egyensúlyoznék a szemüveggel, hogy nehogy leessen.

2015. dec. 10. 00:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Én személy szerint szoktam forgatni a szemem, nem csak a fejemet forgatom. Fura lenne úgy, pedig nagyon homályosan látok. A fülemet sem szoktam mozgatni, annyi ha lecsúszik kicsit akkor feljebb tolom kézzel.

Nem ez a hipster keretes szemüvegem van pedig, hanem téglalap alakú a lencse és elég vékony, szal ha nem mozgatom a szemem, hanem egyenesen nézek, akkor is látom a szemem minden határán a homályt, de nem zavar.

Lehet, hogy szemüvegtípustól függ ez a deformitás.

2015. dec. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ. :)
2015. dec. 10. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!