Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Online ismerkedtem. Ráfáztam....

Online ismerkedtem. Ráfáztam. Most fenyeget! Van okom félni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Néhány hete ismerkedtem meg egy indiai férfival, aki nagyon befolyásos. Legalábbis így adta elő. Megbíztam benne pár hét után és nagyon bensőséges dolgokat is megosztottam vele. Én hülye még az útlevelem is elküldtem, amikor azt mondta meghív Indiába és megveszi a jegyeket. Küldött 30 ezer Ft-ot a vízumomra, amit én másra költöttem, mert még nem is fixáltuk az időpontot. Gondoltam a következő fizetésemből kifizetem a vízumot, de ebből kifizettem valami mást... Nem gondoltam, hogy ebből baj lehet, mert nagyon kedves és megértő volt. Amikor megtudta hogy nem a vízumot fizettem ki, elkezdett fenyegetni hogy pokol lesz az életem, lehúztam őt... megvannak neki az adataim és felrak mindenféle "cybercrime" meg "anti-scam" oldalra. Nagyon megijedtem! Olyan egyetemre járok, ahonnan azonnal kirúgnának, ha így bemocskolna. Ráadásul tudja az adataim... teljesen kifordult magából. Nem tudom mit csinálja. Azt beszéltük odaadja a vízum árát, de hogy ennyire kiakadjon amiért később fizetem ki és nem abból amit ő küldött? Fenyeget és nagyon gonosznak meg befolyásosnak tűnik. Valóban bemocskolhat és felrakhat ilyen oldalakra??? Segítsetek! Elsősorban jogász vagy szakértő véleménye érdekel.

2015. dec. 15. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az útlevél elküldése nagy hülyeség volt! Mert az útleveledet nem adhatod át senkinek sem. Mert személyes adatok vannak benne, amivel könnyen vissza is élhetnek vele. Én azt javaslom. hogy mindenképpen tegyél büntető feljelentést, a legközelebbi rendőrségen. Sőt, az útleveled ellen adass ki nemzetközi kőrözést! Az okmány irodán meg tiltasd le az útleveled, és kérj helyette másikat. Egyébként így hogy elküldted az útleveled, te is komoly bajba kerülhetsz! Mert nem csak hogy vissza élhetnek személyes adataiddal, de akár még egy bűncselekménybe is bele keverhetnek, könnyedén, mivel ismerik a személyes adataidat. Szóval igenis van okod félni ezek után. Soha semmilyen adatot ne adj ki. Igazolványaidat meg főleg ne!
2015. dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak befényképeztem neki, nem a tényleges útlevelet kapta meg...
2015. dec. 15. 08:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok, ez egy zsarolás. Ő talált rád vagy te őrá a neten? (Gyanítom, az előbbi.)


Szóval kiszedte belőled az útlevéladatokat némi aprópénzért, és most megzsarolt. Tartok tőle, ha visszafizetnéd a harmincezret, sem volna elég, mert most már nyerő helyzetben van.


Szerintem fogadd meg #1 tanácsát!

2015. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a penzt utald vissza, aztan tiltsd le mindenhonnan, ennyi.


Amugy meg ennyi esszel hogy jarhatsz egyetemre?

2015. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lol, kérdező, ennyi ésszel milyen egyetemre jársz...?
2015. dec. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért vigyázni kell az ismerkedéssel, mert India az az ország, ahová kivisznek lányokat k*rvának.

Hülye voltál, hogy lefotóztad neki az adataid. Mostantól hamisíthatják.

2015. dec. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Egyenes út ***** válasza:
100%
Bújj el egy atombunkerben.
2015. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az útleveled fotóját elküldöd, az épp elég hogy másolatot csináljon belőle, és akármire felhasználja. Ha "szerencséd van" akkor csak eladja, és valaki a te hamisított okmányoddal fog eljutni A-ból B-be, de az is előfordulhat hogy ennél sokkal nagyobb baj lesz ebből.

Én nem gondolom hogy ő egy befolyásos ember mert akkor egyéb módszerei lennének arra, hogy okmányokat szerezzen, viszont ha ügyesen ért a számítógéphez, akkor nem is kell befolyásosnak lennie ahhoz, hogy megkeserítse az életed az internet segítségével.


Ezzel semmiképpen nem azt akarom mondani hogy buta lennél, mert senki sem születik úgy, hogy mindent tud a világról, de az azért eléggé köztudott hogy az indiaiak két dolog miatt ismerkednek európai nőkkel a neten. Vagy azért hogy letelepedhessenek Európában a nő segítségével, akinek bemesélik hogy mennyire szerelmesek, csak hogy elvehessék, és így sikerüljön megtapadni, vagy pont azért, ami veled is történt, hogy iratokat szerezzenek, amivel aztán elég sok mindent tudnak kezdeni.


Én szorítok neked, hogy megúszd, és nagyon kíváncsi leszek hogy mi lesz ebből, örülnék ha update-elnél minket, ahogy történik valami változás.

2015. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát szerintem vhol érthető ha ideges, hisz ígértél neki vmit.
2016. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!