Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 14 évesen pincéri munka a...

14 évesen pincéri munka a román tengerparton?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, Brassóban élek.Nem tudom mennyire számít, de a magasságom kb.180cm (gondolom ezzel a magassággal egy kicsitt öregebbnek mutatok). 3 nyelvet tudok beszélni, ezek: magyar,román,angol ,és értelmes gyermeknek számítok mivel az év végi átlagom valahol 9,50 és 9,80 körül váltakozik egy 1-töl 10-ig terjedő skálán. Úgy gondolom jó ötlet lenne a nyári vakáció alatt elutazni valahova a Fekete-tenger partjához és ott dolgozni egy kis pénzért.. A pénzt elosztanám 2 egyenlő részre , felét a szüleimnek küldeném el, felét meg guüjteném a jövőbeli kocsim számára, persze ezelőtt megeggyezném a hotel tulajdonosával, hogy, ha lehet akkor all-inclussive csomagot kapjak a hoteljébe, hogy az ételért és szállásért ne fájjon a fejem.


Utánnanéztem, de nem találtam hasonló esetet.Szeretném tudni, hogy eggyeltalán megvalósítható-e az ötletem, és ha igen, hogy? Milyen papírokat kellene elrendezni?És az OK lenne-e ha a munka ideje alatt hazautaznák egy és fél hétig?



#pincér #ideiglenes munkahely #kiskorú munka
2015. dec. 18. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Szerintem romániában sem lehet 14 évesen legálisan melózni.

2. Ezt TALÁN csak akkor tudod megvalósítani,14 évesen ha NAGYON fullos csaj vagy és bevállalós.

2015. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd, Iliescu, ez egy magyar oldal, a jelenlévők többnyire magyarok, és ebből kifolyólag a magyar jogot, jogszabályokat ismerjük.


Miért nem egy román oldalon kérdezed meg? Ott biztosan hamarabb meg tudják neked mondani, hogy szabad-e Romániában 14 évesen munkát vállalni, illetve ha igen, milyen papírmunkával jár.


Ne érts félre, nem érdekel/nem zavar a nemzetiséged, szimplán csak nem értem, miért itt érdeklődsz. Ennyi erővel a pápuai vagy a zimbabwei gyík-on is megkérdezhetnéd.

2015. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!