Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri elkezdni hegesztőnek...

Megéri elkezdni hegesztőnek tanulni 26 évesen?

Figyelt kérdés
Milyen pozitiv, es negatìv velejarói vannak?

2015. dec. 18. 18:09
 1/5 fersk ***** válasza:

Pozitív: akár jól fizető munkát (és nem csak Magyarországon) is kaphatsz.

Negatív: lehet, hogy nem fogod szeretni(komoly koncentrációt igényel, pláne minősítettként).

2015. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Külföldön hülyére keresheted magadat vele.
2015. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mik a reális esélyeim ebben a szakmában, hogy ilyen idősen kezdeném ezt az egészet tanulni? Nem feltétlen, külföld a célom, beérnèm idehaza is egy korrekt fizuval...Mire szàmìthatok?
2015. dec. 18. 21:24
 4/5 fersk ***** válasza:
A korod nem probléma.
2015. dec. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat (bár zenélés a témakör, de egyre megy valószínűleg): 30 körül egy férfi nagyon összeszedetté válik fejben. Évekre abbahagytam a zenélést egy elég gyengus szinten. Semmim nem volt hozzá és esélyem se volt normális minőségű hangszert beszerezni, csak a számítógépen vergődés maradt, és abba is belefásultam, mert a gépem se volt elég semmire, és az én zsebem számára túl drága midi billentyűzetem is egyre gyatrábban kezdett viselkedni, akárhogy javítgattam már.


Aztán beszereztem tizenév után egy mai gépet, majdnem legalsó kategóriásat, és kipróbáltam magam rajta. Közben eljött a 28. évem, túljutottam a "végső nagy kérdések" közül a legkényelmetlenebbek "megválaszolásán" (inkább az alapos körüljárás és megértés a megfelelő kifejezés erre). Kegyetlenül jól haladtam ugyanazon a billentyűn (kreatív javítás után tökéletes lett, évek óta semmi gond vele), épp csak párnaponta játszogatva valamit. Észrevettem, hogy kegyetlenül pontos ritmussal tolom, és egyszerre gondolok dobtémaként és dallamként arra, amit imprózgatok, miközben nagyjából beszélek vele, és nem zenélek.


Nemrég elvégeztem egy hegesztő tanfolyamot, miután tűzbe hozott pár youtube videó, több könyvnyi okosságot olvastam el a hegesztésről és vettem is egy egész jónak mondható invertert, hogy tényleg csak rajtam múljon. Akkor jöttem rá ugye, hogy meg kell szerezni a szakmát, másképp nem tudom, hogy lehetne konstans max minőség, vagy egyáltalán konzisztens varratalak minden pozícióban.. :)


Jó voltam elméletből, mint állat. Sose voltam jó tanuló, de ez érdekel és szeretem, tehát hiba nélkül elsajátítom, amikor ott a lehetőség. Nulla gyakorlattal is elég sok esetben kénytelen voltam átlátszó álszerénykedéssel elütni, amikor egy-egy helyi ünnepelt szakemberéhez viszonyították a munkámat. Persze igaz is: kezdőként szépen, előre át kell gondolni, mit, hogyan és miért csinálsz majd, aztán ahogy ívet fogtál, figyelni kell nagyon, és az beválik. A gyakorlott megoldja csípőből, miközben azon töpreng, mit is mondott az asszony, mi a vacsi. Nem lehet összehasonlítani a két embert, de akkor is figyelemre méltók a részeredményeim egy közepes képességű emberhez képest, aki épp csak egy pozitív kapuzárós pánikkal (30. életév környéke) és a szakma szeretetével van beljebb az átlagnál.


Nem késő.

2015. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!