Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Izlandra, Dániába vagy Norvégi...

Izlandra, Dániába vagy Norvégiába érdemes inkább kiköltözni/dolgozni menni gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

Melyik hely:

- Biztonságosabb?

- Szebb?

- Természetközelibb?



Biztonság alatt a menekültdolgokra is gondolok.

Elég sok rosszat hallani így a neten róluk.

Aztán meg ki tudja, hogy igaz-e amit hall az ember vagy csak terjesztik.


Nem akarok pletykákra alapozva dönteni.

De hallottam olyanokat, hogy strandon csoportos erőszak meg hasonlók. Meg iskolában nem lehet kitenni a zászlót, mert a menekülteknek nem tetszik stb.



De egy szó mint száz melyik ország a legjobb így mindent figyelembe véve?


2015. dec. 20. 11:39
 1/2 anonim válasza:

Ez túlságosan szubjektív kérdés. Szerintem próbálj meg objektív dolgokat figyelembe venni, meg próbáld meg elképzelni, hogy melyik ország az, amelyikben igazán otthon tudnád magad érezni. Egyébként hány év tapasztalattal vágnál bele? Gondolom az angol felsőfok az nem kérdés, hogy megy-e.:)

Ha esetleg pályakezdő vagy, akkor szerintem 2-3 évet minimum dolgozz le itthon, mert ha úgy mész ki, hogy nincs tapasztalatod, csak kimész szerencsét próbálni, akkor nagyon nagyon rossz esélyeid lesznek kint.

2015. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem jártam még egyik országban sem, csak nagyon érdekelnek, különösen Izland, sokat olvastam már róla. Nem biztos, hogy mindenki egyet ért (és tényleg nem tapasztalat vagy hasonló, csak vélemény), de én úgy gondolom, hogy Izland el van szigetelve a külvilágtól. A képek alapján gyönyörű, tele van természeti csodákkal, és én nagyon biztonságosnak mondanám (oda nyilván nem mennek ki a menekültek, mivel elég drága), de nem hiszem, hogy olyan sok munkalehetőséged lenne. Biztosan el tudsz ott helyezkedni, de nem valószínű, hogy különösen sokat fogsz keresni (ilyen téren sincs tapasztalatom persze), szerintem ez az ország ilyen téren még nem "pezseg". De ha Izlandon is gondolkodsz, akkor nem hiszem, hogy a munka miatt mész, biztosan a természeti szépségei érdekelnek. Ha így van, én nagyon ajánlom, és sok sikert kívánok!
2016. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!