Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hajléktalankodni külföldön?

Hajléktalankodni külföldön?

Figyelt kérdés

Tudna esetleg valaki segitséget nyújtani abban hogy megosztana velem néhány külföldi hajléktalan ellátónak az elérhetőségét ahol befogadnak átmenetileg (külföldről érkező)magyar hajléktalanokat is?

Téli időszakra érdekelne a dolog leginkább ausztria hollandia németország anglia stb.Akár stoppal is.Angolul beszélek.Előre is köszönöm a segítséget.



2015. dec. 21. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Ausztria meg Németország a menekültek miatt most fullon van, Angliában megy az idegenellenes hisztéria, pedig nem is nagyon vannak náluk menekültek, és nem nagyon foglalkoznak a saját elesettjeikkel sem. Én Hollandiában próbálkoznék, csak ott meg ugye tilos közterületen aludni, ha esetleg nem találsz szállást, és ez az infóoldal ott sem sok jóval kecsegtet.

[link]

Belgiumban fűtöttek és zártak a buszmegállók.

Tapasztalatom nincs a témában, csak az elérhető infromációkból vonok le következtetéseket.

2015. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Karitatív szervezetek, egyházi menhelyek sokat tesznek az elesettekért. De nem hülyék, s hamar kiszúrják, ha valaki csak olcsón akar turistáskodni. Ha netezni tudsz, akkor te nem vagy hajléktalan. Ha meg hajléktalan vagy, nem exportálod magad külföldre.
2015. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2/2-nek


Miből gondolod hogy van netem?(Vagy azt hogy nem vagyok hajléktalan?)Az önkormányzatoknál és a könyvtárakban is van lehetőség netezni.Ez a legkevesebb.Ez utóbbiban ráadásul ingyenes a internethozzáférés például nyugat európa valamennyi országában.(de a tengeretúlon is)A szírek és a többi bevándorló is(úgymond)hajléktalanként érkezik európába feltöltőkártyás kártyafüggetlen(top-up) okostelefonnal és ingyenes wifi hotspot-os net hozzáféréssel(nem gyors de kommunikációhoz bőven elegendő).Internete meg ma már mindenkinek lehet .Még akár egy hajléktalannak is.


#1/2-nek

Engem elsősorban ausztria érdekelne(egyelőre nem akarok túl messzire menni) ezen belül pedig konkrétabban több infó ezzel a dologgal kapcsolatban:


( [link]


Vagyis hogy ezekkel a szervezetekkel hogyan lehet felvenni a kapcsolatot.

Sajnos sok helyen valóban tilos a közterületen lakás (bár én mondjuk külföldön már aludtam nyitott vasutállomáson is (ami elvileg tudomásom szerint szintén közterületnek minősül)CCTV-vel megfigyelt területen de ettől függetlenül nem vitt el a rendőr. Mondjuk ami mégrosszabb például angliában hogy a nagyobb városokban még a parkokat is kiürítik és bezárják éjszakára így ott se lehet dekkolni. Azért kösz a segitséget majd átnézem ezt a holland weboldalt is.

Mellesleg ez a fűtött Belga zárt buszmegálló sem hangzik rosszul.Ez amúgy tényleg így van hogy télen valóban fűtik Belgiumban a buszmegállókat?

2015. dec. 21. 12:16
 4/13 anonim ***** válasza:

A fűtött buszmegállót egy biciklis túrázótól hallottam, sőt wc is van. Viszont azt nem tudom, hogy mindenhol, vagy látott ilyet is, az nem derült ki.

Itt van egy lista az osztrák lehetőségekről. Írnak egy caritas telefonszámot is, ami direkt erre van(azaz hajléktalanoknak segítséget lehet kérni:

[link]

2015. dec. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Itt van egy lista a német lehetőségekről:

[link]

2015. dec. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm sok segitséget :-) Majd átnézem ezeket a weboldalakat :-)
2015. dec. 22. 15:09
 7/13 A kérdező kommentje:

Mekkora profik.. Még angol nyelven is elérhetőek az oldlaik.Ezek szerint az osztrákok németek értik az angol nyelvet is.

Az jó mert én csak angolul tudok :-)


Mondjuk engem inkább olyan hajléktalanházak érdekelnének ahol külföldieket is befogadnak átmenetileg.Bár gondolom mindegyik ilyen...Persze nem biztos mert Bécsbe is úgy tudom hogy létrehoztak egy hajléktalanszállót kifejezetten a külföldiek számára.

2015. dec. 22. 15:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a magyar caritast is megkeresheted, hogy tudnak-e kapcsolatokat, címeket ajánlani Európában. [link]
2015. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt is jó ötletnek tartom.Idöközben arra is rájöttem hogy szerintem ez egy járható arr az esetre ha valaki le akar lépni külfödre dolgozni mivel sok embert az tart vissza a külföldi munkavllalástól hogy odakinnt nincs hol laknia.Mindig azt mondják hogy csak akkor induljunk útnak ha már van munkánk.Na de ha valaki fizikailag magyarországon van akkor senki nem fogja felvenni odakinnt,azt fogják mondani hogy elöször költözzön ki utánna adunk munkát.
2015. dec. 23. 08:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Newyorkban a boltok kiteszik a kuka mellé az olyan árukat aminek sérült a csomagolása mert nem tudják eladni. Ezt simán összeszedi valaki és ha eleget járja az utcákat, szerintem még jól is lakik.

Valaki mesélte hogy egyszer egy hajléktalan nőnek 40 dollárt adott mert megsajnálta, olyan kétségbeesetten sírt. Ha ez a nő legalább 2 embertől kap 40 dollárt akkor már van 80 dollárja aznap, ami több mint a minimálbér.


Csövezni lehetetlen kimenni amerikába mert a repülőjegy is drága, ráadásul pénz is kell ahhoz hogy beengedjenek mint "túrista".

2016. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!