Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy emailt és azt...

Kaptam egy emailt és azt írták hogy nyertem pénzt! Angolul volt írva és kérték az adataimat, és hogy vegyem fel a kapcsolatot a kollégájukkal, lehet abból károm ha megadom az adataimat nekik? Ez kamu email?

Figyelt kérdés
2008. szept. 15. 13:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

ez az:

You are lucky to have been selected among(10)Ten people to receive $2,000,00.00(Two Million Doller)each.Please Contact our claims dept.with your details Ref.no.(633/98/401)Batch571181764SP/2007),full names&tel.no:

Name: Luke Diemen

Tele:0031-641856552

Email:westerngroup4@aim.com

To file for your claim, please forward the following information's below;

(1) FULL NAMES.

(2) COUNTRY OF RESIDENCE.

(3) AGE:

(4) DIRECT PHONE/FAX NUMBER:

(5) REF,BATCH NUMBER AND YOUR LUCKY EMAIL ADDRESS

(6) OCCUPATION:

Cheers,

Margaret Console

2008. szept. 15. 13:41
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ilyenekre nem szabad válaszolni, azonnal töröld!!! Van egy oldal, ahol az ilyen kamu leveleket gyűjtik, ott ez is megtalálható:


[link]


Az oldal legalján az van pirossal írva angolul, hogy ezeket a leveleket bűnözők küldik, és semmilyen formában nem szabad velük kapcsolatba lépni. Ezen az oldalon láthatod, hogy rengeteg ilyen levél terjed a világban.

2008. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen adatok sem szabad megadni.Az ilyen mail-eket el sem kell olvasni,hanem törölni rögtön.
2008. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
kamu
2008. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de miért ?
2008. szept. 15. 14:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írj vissza:DDDDDDD Majd csodálkozol ha jön egy rohadtdrága számla vagy lenyúlják a bankszámlád...Bár ha ilyennel rendelkeznél, feltételezném hogy van agyad is, és értesz a nethez
2008. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan próbáld ki, tök jó lesz majd a következő kérdésed:

"Bedőltem egy e-mailnek és most anyukám ideges, mert levették a kártyájáról az összes pénzét, mivel engesztelhetném ki?"

Nagyon fasza lesz ;)

2008. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

csak azért kérdeztem hogy ,miért hogy feltudják használni az adataimat

amugy nem írtam vissza gondoltam hogy kamu!

2008. szept. 15. 17:47
 9/13 Hintalow ***** válasza:

A legjobb esetben, csak annyira használják az adataidat, hogy lehetővé teszed végtelen+1 reklám, hírlevél, visszautasíthatatlan ajánlat eljutását a postaládádba, telefonodra, levélcímedre stb..

Rosszabb esetben a levél megnyitásával is kerülhet a gépedre reklámprogram, vírus, esetleg egy keylogger, ami az üzenet küldőjének folyamatosan küldi pl. a gépeden leütött billentyűket. Ez abban az esetben, ha pl. interneten intézed a bankügyeidet, had ne mondjam el, hogy mekkora galibákat okozhat.... (számlaszám, kód, jelszavak, magáninformációk illetéktelen kezekbe kerülés nem szokott jó véget érni.)

2008. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

sziasztok, én most kaptam ijen emilt (2008.09.16.) azért gondolkodóvba ejtett, mindensetre az emilcím @ előtti részét bemásolta a gúgl keresőbe, és elsőnek ez az oldal jött ki. azért gondoltam, cs +próbálom, bár nem tudom mennyire tudom úgy védeni magam? (nyilván arról az emilcímről kéne küldeni a választ, amejikre a érkezet a mézesmaddzzag. citroméles, tzudom bárhol használni, azért gondoltam, h. legközelebb egy netcaféból válaszolok..


lekközelebb ha itthon nyitom + a citroméles levelezőmet, betudnak másznia gépembe, vagy csak a citroméles levelezésemet csesznék el?

danyek

2008. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!