Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek milyen emléke van a 86...

Kinek milyen emléke van a 86 os 87 es nagy havazásról?

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt mit lapátolnom :))

Az óvodába a tűzoltók hozták ki napi egyszer az egész napi kaját.

Alig volt az utcán autó. A taxisok hólánccal jártak.

2015. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteget játszottunk odakinn a hóban. Ha minden ruhánk vizes volt, csak akkor mentünk be a melegbe, vagy még akkor se...
2015. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi! Várom a további hozzászólásokat linkeket ...
2015. dec. 27. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Ovis voltam, lementünk a ház elé, fater 100s Skodáját gyakorlatilag telibe belepte a hó. Úgyhogy a tesómmal ráültünk a szánkóra anyum meg elhúzott minket az oviig.
2015. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gimnazista voltam. Hajnalban kivergődtünk a vasútállomásra. Baromi hideg volt és süvítő szél fújta a havat mindenhová. Ezért jókora hótorlaszok voltak mindenfelé. Amikor levegőt vett az ember az orrában érezte, hogy megfagy a szőr. :-) Szájon át fájt levegőt venni.

A vonat késett és majdnem lógtak rajta az emberek (mivel akkor még rengeteg gyár működött a környéken és vonattal jártak be a melósok is), de beértünk a szomszéd városba, ahol a gimi volt. Szintén nagy hófújásba eljutottunk valahogy az iskoláig, ott kb. az osztály fele sem jelent meg, mert azok akik buszoztak nem tudtak bejönni. A buszok ugyanis nem jártak.

Ezért 10 óra körül, amikor már látszott, hogy itt tanítás nem igazán lesz, mindenkit hazaküldtek.

A vasútállomáson először még befértünk a váróterembe, de órák múlva már nem. Ugyanis a több órás várakozás során többször jól becsapott minket a hangosbemondó, hogy jön a vonat, aztán mégsem. Bent állt üres szerelvény így felszálltunk arra, hogy nem a süvítő szélben kelljen várni. Ez még a régi tipusú vonat volt, amiben szintén állt a hó, mivel a réseken az apró kristályokat be tudta fújni a szél.

Kinyitottuk az összes benti ajtót és fel-alá rohangáltunk a szerelvényben az elejétől a végéig. Így mozogtunk is és szórakoztattuk magunkat amíg be nem döcögött a vonat Bp-ről.

Nem semmi emberáradat szállt le róla, de a felszállók sem ketten voltak. Mivel a következő megállónál kellett leszállnunk, hagytuk hagy passzírozzák be a kupéba magukat, mi a peronon tömörültünk. Kapaszkodni nem kellett az biztos, garantáltan nem tudtunk elesni.

Ezután ha jól emléxem két v. három nap iskolaszünet volt.

2015. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én arra emlékszem,hogy pár napig esély sem volt kimenni a faluból és a boltba katonai lánctalpassal hozták a kenyeret,tejet.
2016. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi. 3-4 éves voltam akkor. De szüleimtől sem hallottam soha emlegetni ilyet. Lehet hogy felénk nem volt annyira vészes. Főleg inkább budapestiektől hallok ezzel kapcsolatban anekdotákat.

A 90-es évekből, gyerekkoromból van több emlékem is 30-40 centis havakról. Manapság már sajnos ez is olyan ritkaság lett, hogy jó ha évtizedenként van egy ilyen.

2022. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!