Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A magyarok miért nem képesek...

A magyarok miért nem képesek erősebb gazdaság kiépítésére?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy Magyarországnak nincsenek olyan nagy természeti erőforrásai mint Franciaországnak vagy Ausztriának,de utóbbi Magyarország méretű és ehez arányaiban véve ötször akkora gazdasági erő csoportosul,főként azért is,mert szakképzettek az emberek,sok pénzt fektetnek az oktatásba,normális politikai pártot választanak és így fejlett belső piacot építenek ki.Magyarország az utóbbiakat teljesíthette volna a mezőgazdasági munkára,turizmusra és EU-s lehetőségekre alapozva,viszont a magyar munkaerő mentálisan se olyan,mint a német vagy az osztrák.Ők mindenben a jót látják vagy,ha nem akkor szakképzett tudásukkal dolgoznak és haladnak előre.A magyarok meg mindenért kárognak,hogy így lesz rossz meg úgy lesz rossz és egyszerűen hagyják,hogy irányítsák őket nem törődve a népfelség elvével.Miért van ez?Miért nem tudunk egy kicsit jobban hasonlítani a germán népekre vagy franciákra?

2015. dec. 28. 15:57
 1/5 anonim válasza:
5%
mert a magyarok többsége felvállaltan nyomorgó akik nem hajlandóak tanulni, és a megoldást az államtól várják
2015. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert dolgozik nettó 130 ezerért egy CNC gépen (ami érettségit és technikumot igényel) túlórával, egyéni gyártásban, nyugaton pedig tömeggyártásban ("zöld gombozással") ugyanilyen gépen rendes munkaidőben átszámítva legalább 700 ezret keresne. Remélem érzed a különbséget, hogy egy nyugati munkás miért motiváltabb egy magyarnál. Elsősorban itt keresendő a probléma a motiváció terén. (Az óriási túlzás, hogy Ausztria ötször akkora gazdasági erőt képvisel, mint Magyarország, nyersebben fogalmazva: hazugság)
2015. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
lehet lepontozni attól még így lesz...
2015. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na jó talán az az ötször nagyobb gazdasági erő tényleg túlzás Ausztria esetében.A fizetések gyakran meghaladják a magyarbérek négyszeresét is,az oktatás színvonala is magasabb,viszont az elsőnek igaza volt abban,hogy ez nem csak a vezető párttól hanem a civilektől is függ,hogy ne hagyják ezt tovább folytatni.Amúgy a motiváció egy olyan dolog ami nem létezik csak kitűzzük magunk elé ösztönzésképpen.Tehát annak kéne motiválnia,hogy jobb lesz a helyzet.Ha csak a bérek motiválnának akkor Kína se lenne ekkora gazdasági hatalom,ha a dolgozó emberek a gazdaság kiépítésekor azt mondták volna,hogy alacsony bért nem tartunk motiválónak.Minden nagy gazdaság,politikai rendszer valami alacsonyabból fejlődik ki.Erre példa Kína.
2015. dec. 28. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

"Ösztönzésképpen", tehát motiváció, tehát létezik motiváció. Egyébként egy magyar munkás sokkal jobban kezeli a munka közben adódó problémákat és kreatívabban oldja meg, ergo sokrétűbb, használhatóbb ennyi pénzért is. (Itt német és magyar munkásokról van szó, a többi nyugatival kapcsolatban nem szólnék, mert nincs tapasztalat)

A példa Kínával nem éppen bizonyítja. Magyarország jóval erősebb népességarányosan Kínánál gazdaságilag.

Az oktatásra mi nem adhatunk pénzt, ez magasabb körök feladata. A diákok között nem hinném, hogy különbség van. De a két különböző oktatási rendszer a nyugati és a mienk. (Leegyszerűsítve a mienk tudásalapú, a nyugati pedig úgymondd életre tanít) (A mienk alatt nem csak amagyar értendő, hanem a kelet-európai és több közép-európai országé is)

2015. dec. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!